چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۳

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ مطرح شد؛

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ به ریاست مسلم غلامی، فرماندار شهرستان و با حضور سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری برگزار شد.

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این جلسه اظهار کرد: ایران داغدار مردی است که تمام وجود خود را وقف خدمت به مردم و حرکت در مسیر خداوند کرده بود. نام و یاد شهدای خدمت همواره در یاد و خاطر مردم و تاریخ این دیار به یادگار خواهد ماند.

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

وی افزود: در استان همدان ۱۱۸ باب کتابخانه عمومی داریم که ۱۴ باب آن در شهرستان کبودراهنگ مستقر است. همچنین در استان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه کتاب وجود دارد که ۱۴۴ هزار نسخه از آن سهم این شهرستان است. از ۸۳ هزار نفر عضو فعال کتابخانه عمومی استان، ۶ هزار نفر از اهالی شهرستان کبودراهنگ هستند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: در سال پیش رو برنامه اجرایی-عملیاتی با برش شهرستانی تدوین شده است. در این برنامه افزایش زیربنا، بهره‌گیری از فناوری‌ و اجرای برنامه‌های فرهنگی به طور کامل دیده شده است.

وی تصریح کرد: مشاور احداث کتابخانه استاندارد کبودراهنگ انتخاب و نقشه‌های آن تهیه شده است.  

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

مسلم غلامی، فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرستان کبودراهنگ رتبه چهارم جمعیت استان را دارد اما از نظر تعداد کتابخانه در جایگاه پنجم ایستاده است. فاصله‌ای که باید جبران شود. در حال حاضر کبودراهنگ دارای ۱۴ کتابخانه است که با توجه به جمعیت و گستردگی نیاز به کتابخانه‌های بیشتری دارد. در حال حاضر ۶۰ درصد مردم شهرستان از داشتن کتابخانه محروم هستند.

وی افزود: شهرستان آمادگی دارد برای ساخت کتابخانه استاندارد بودجه پیش بینی کند و انتظار دارد از محل‌های ملی و استانی نیز بودجه در نظر گرفته شود. شهرستان نیاز به نگاه ویژه در حوزه توسعه زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی دارد.

فرماندار کبودراهنگ تصریح کرد: بسیاری از روستاها آمادگی واگذاری زمین برای احداث کتابخانه را دارند. بدون تردید ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود. بنابراین دستگاه‌ها باید ظرفیت‌های خود را برای راه اندازی کتابخانه‌ به کار اندازند.  

در این جلسه، جعفر اسکندری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته توسط کتابخانه‌ها و اجرای برنامه‌های فرهنگی، تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های مختلف و ... پرداخت.

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

نیاز شهرستان کبودراهنگ به توسعه زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =