سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۴

رئیس هیات مدیره شرکت نفیس نخ قزوین؛

سرمایه گذاری برای توسعه کتاب و کتابخوانی را وظیفه خود می دانیم

شرکت نفیس نخ

رئیس هیات مدیره شرکت نفیس نخ در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین، صرف هزینه برای توسعه کمی و کیفی کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه مفید را، از اولویت های مهم مجموعه نفیس نخ و یک وظیفه اخلاقی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه سعید محمدخانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرز، مصطفی غفوری فرماندار البرز، محمد سپهرنیا رئیس انجمن کارفرمایان استان قزوین، سید تقی فلاح امینی معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار البرز با محسن آهنگریان رئیس هیات مدیره شرکت نفیس نخ و نفیسه روشن بخت مدیر منابع انسانی این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با هدف بررسی راهکارهای توسعه همکاری های دوجانبه بین کتابخانه های عمومی و شرکت های صنعتی و واحدهای تولیدی، انجام شد، استفاده از ظرفیت ماده 172 قانون مالیات های مستقیم و همچنین انجام مسئولیت اجتماعی توسط واحدهای صنعتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

محسن آهنگریان رئیس هیات مدیره شرکت نفیس نخ در این جلسه اظهار داشت: این شرکت بیش از 20 سال است که در کنار کار تولیدی خود، به امر کتاب و کتابخوانی نیز نگاه ویژه ای داشته و جلسات کتابخوانی و نقد و بررسی و معرفی کتاب را برای کارکنان برگزار می کند.

وی تاکید کرد: مقوله کتاب و کتابخوانی برای ما خیلی مهم است و نیروهایی که در این مجموعه جذب می شوند طی جلسات کتابخوانی موظف به معرفی کتاب های مفید و مناسب برای سایر همکاران هستند.

آهنگریان افزود: عقیده داریم توفیقات نفیس نخ به دلیل حضور فعال در عرصه های فرهنگی و کتابخوانی بوده؛ به این معنا که کارکنان ما خود را با مطالعه مفید همواره بروز می کنند و در این راستا صرف هزینه در زمینه کتاب و کتابخوانی را از وظایف خود می دانیم.

رئیس هیات مدیره شرکت نفیس نخ خاطرنشان کرد: هرچه بیشتر در عرصه کتاب و کتابخوانی هزینه کنیم در حقیقت برای پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور، سرمایه گذاری کرده ایم و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن قدردانی از نگاه حمایتگرانه واحدهای صنعتی نسبت به کتاب و کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: اولین استان در کشور هستیم که ماده 172 قانون مالیات های مستقیم را  اجرا کردیم و دستاوردهای خوبی در این زمینه داشتیم.

وی تصریح کرد: امروزه کتابخانه های عمومی به عنوان باشگاه های فعال اجتماعی، ارائه دهنده خدمات متنوع و مفیدی به عموم مخاطبان هستند که برای توسعه کمی و کیفی خدمات به حمایت سایر مجموعه ها و سازمان ها نیاز دارند. امیدواریم نگاه همدلانه شرکت هایی نظیر نفیس نخ و تک تاز موتور به سایر شرکت ها و واحدهای صنعتی نیز تسری پیدا کند.  

محمدبیگی در پایان از فرماندار البرز و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرزکه همواره در راستای ارتقای سطح فعالیت های کتابخانه ها و افزایش سرانه مطالعه مفید دراین شهرستان، گام های موثری برداشته اند، قدردانی کرد.

نفیس نخ

نفیس نخ

نفیس نخ

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 3 =