یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۴

شهردار فرخ‌شهر خبر داد؛

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری و شهردار فرخشهر

احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای توسعه همکاری ها با سبحان نظری، شهردار فرخ‌شهر و امیر کریمی‌نژاد، رییس شورای اسلامی این شهر، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، احمد فرهادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای توسعه همکاری ها با سبحان نظری، شهردار فرخ‌شهر و امیر کریمی‌نژاد، رییس شورای اسلامی این شهر، دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بر همکاری شهرداری برای تقویت فرهنگ کتابخوانی و حمایت از اجرای طرح کتابخانه‌های عمومی و کسب و کارهای کوچک تأکید شد.

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری در این دیدار با اشاره به پیشتازی شهرستان فرخ‌شهر در اجرای طرح کتابخانه‌های عمومی و کسب و کارهای کوچک به همت کتابخانه فرهنگ دستگرد، همکاری خوب شهرداری با کتابخانه‌ها در ایجاد بازارچه کسب و کارهای خانگی و کوچک در محوطه کتابخانه و دیگر حمایتهای ارزشمند شهرداری و شورای اسلامی شهر را ستود.


وی افزود: کتابخانه‌های عمومی همواره به دنبال بهبود و ارتقای خدمات فرهنگی خود هستند و توسعه فضاهای کتابخانه‌ای و ایجاد محیط‌های جذاب برای جوانان، از جمله اهدافی است که در دستور کار قرار دارد. 


فرهادی اظهار داشت: در حال حاضر کتابخانه‌ها از کارکرد سنتی گذشته خود فراتر رفته و به عنوان مراکزی برای تبادل اندیشه، خلاقیت و نوآوری شناخته می‌شوند و این تلاش‌ها، بدون شک، با حمایت شهرداری و شورای شهر به نحو شایسته‌تری به ثمر خواهد نشست.

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی


در ادامه امیر کریمی‌نژاد، رییس شورای اسلامی فرخ‌شهر نیز با مهم دانستن توجه به مباحث فرهنگی و در رأس آن کتاب گفت: هزینه برای ترویج کتابخوانی، سرمایه‌ای ویژه و خاص است که حاصل این سرمایه‌گذاری را مرور زمان به ما نشان خواهد داد. 


کریمی‌نژاد نگاه ویژه شهردار فرخ‌شهر به موضوع ترویج کتابخوانی را قابل تقدیر دانست و بیان داشت: نخستین اقدام فرهنگی شهردار پس از انتصاب، ایجاد بزرگ‌ترین نماد کتاب در چهارمحال و بختیاری بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و زیبایی خاصی به شهر بخشیده است.

وی از انتشار فراخوان جهت احصای آثار و تألیفات نویسندگان و شعرای محلی این شهر خبر داد و گفت: پس از جمع‌آوری لیستِ این آثار، ماکت آنها در ادامه المان دیوار کتاب در بخشی اختصاصی تحت عنوان «مولفان فرخ‌شهر در گذر زمان» اجرا خواهد شد.

رییس شورای اسلامی فرخ‌شهر همچنین، برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی محوطه کتابخانه آصف به عنوان «خانه نهج‌البلاغه» و استفاده از این محل برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی به منظور رفع دغدغه‌های اهل ادب را از دیگر برنامه های شهرداری و شورا برای ترویج کتابخوانی عنوان کرد.

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی


سپس سبحان نظری، شهردار فرخ‌شهر نیز فاصله گرفتن از کتاب را یکی از مشکلات جامعه امروزی عنوان کرد و اهمیت ماندگاری دانش از طریق کتاب‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه کتابخوانی با توجه به پیشینه فرهنگی فرخشهر، مسئولیت مضاعفی بر دوش شهرداری قرار می‌دهد. 


شهردار فرخ‌شهر تأکید کرد: جوانان باید با استفاده از روش‌های نوین به سمت کتاب و کتابخوانی هدایت شوند و شهرداری در نظر دارد با برنامه‌ریزی منظم، به ترویج کتابخوانی و پایه‌ریزی فرهنگ با کتاب ادامه دهد. امید است که با همکاری و همراهی همه جانبه، گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود.


گفتنی است، شهرستان فرخ‌شهر در شمال شرقی استان چهار محال و بختیاری و در ۱۰ کیلومتری شهرکرد قرار دارد. این شهرستان دارای ۴ باب کتابخانه عمومی است.

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی

تلاش مستمر شهرداری فرخ‌شهر برای تقویت بنیان‌های فرهنگی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 5 =