چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹

مدیر کل کتابخانه‌‍های عمومی استان خبر داد؛

برگزاری برنامه‌های متنوع قرآنی در کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان

محفل انس با قرآن
محفل انس با قرآن

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به تشریح برگزاری برنامه های متنوع قرآنی در کتابخانه های عمومی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فرشاد محمدی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان از برگزاری برنامه های متنوع قرآنی در کتابخانه های این استان خبر داد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و اشاره به نقش کتابخانه ها به عنوان پایگاه فرهنگی و اجتماعی در کنار سایر وظایف سازمانی بیان داشت: انس با قرآن، یعنی آموختن قرآن (قرائت صحیح قرآن)، استمرار بر قرائت قرآن، فهم قرآن و تدبر در آیات آن و عمل به قرآن؛ اما کمال انس با قرآن، زمانی حاصل می‌شود که موجب تغییر رفتار شود؛ بدان صورت که شخص و به دنبال آن جامعه، به آرامشی معنوی دست پیدا کنند و از دغدغه‌هایی که گریبان‌گیر افراد یا جامعه غیردینی است، رهایی یابند.

فرشاد محمدی گفت: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان ، برنامه های مختلف فرهنگی از قبیل محفل انس با قرآن، نشست های تخصصی آداب ضیافت با حضور کارشناسان مذهبی، قصه گویی با محوریت داستان های قرآنی، نشست های جمع خوانی و همچنین نشست های کتابخوان به صورت مستمر در کتابخانه های استان هرمزگان برگزار می شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان با اشاره به طرح مسطورا افزود: طرح مسطورا با محور ۱۵۰ فراز قرآنی با هدف تبدیل مفاهیم قرآنی به ادبیات گفتمانی و انس بیشتر با قرآن و پیاده شدن آن در زندگی همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان نیز اجرایی می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان در پایان اظهار داشت: محافل انس با قرآن ویژه اعضای کودک و نوجوان، قطعاً به تربیت آنها کمک می کند همچنان که بزرگان گفته اند قرآن کتاب تربیت است و برای تربیت انسان ها نازل شده است از همین رو می تواند زمینه تربیت دینی فرزندان ما که مهمترین هدف خلقت انسان است را فراهم آورد.

برگزاری برنامه‌های متنوع قرآنی در کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان

برگزاری برنامه‌های متنوع قرآنی در کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =