دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴

با حضور جمعی از شاعران کشور؛

نشست کتاب‌خوان تخصصی شعر در خرم‌آباد برگزار شد

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان تخصصی شعر در خرم‌آباد

نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان و همکاری موسسه فرهنگی شهر ادب در سالن همایش حوزه هنری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر با حضور علی جهان‌آرا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان و جمعی از شاعران، کتابداران، فعالان حوزه کتاب، اهالی فرهنگ و اصحاب رسانه برگزار شد.

علی جهان‌آرا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، هدف از برگزاری نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر را به اشتراک‌گذاری تجربیات مطالعاتی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه شعر و ادبیات دانست و گفت: فعالیت در حوزه فرهنگ، نقش عمده‌ای در رشد فکری و معنوی جامعه دارد و زمانیکه در قالب هنر و ادبیات عرضه می‌شود به‌مراتب از تأثیرگذاری و ماندگاری بیشتری برخوردار است.

وی برگزاری نشست کتاب‌خوان شعر را فرصتی مغتنم برای اهالی ادب و علاقه‌مندان به حوزه شعر و ادبیات دانست و افزود: امیدوارم با برگزاری چنین نشست‌هایی شاهد رشد کمی و کیفی وضعیت مطالعه در استان باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان از برگزاری نشست‌های تخصصی کتاب‌خوان با موضوعات گوناگون در استان خبر داد و بر نقش عمده این نشست‌ها  در گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در بین آحاد مختلف مردم جامعه تأکید کرد.

این نشست کتاب‌خوان ۵ عنوان کتاب را با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشت که بدین شرح است؛

«پژاره» تألیف کرم دوستی/ معرفی توسط رضا حسنوند؛ «نقد و بررسی شعر کودک» تألیف منوچهر علی پور/ معرفی توسط اسد فرهمند؛ «صبح بنارس» تألیف علیرضا قزوه و «سفرنامه با صاد» تألیف سید مهدی موسوی/ معرفی توسط سید مهدی شفیعی؛   «راه‌بندان» تألیف میلاد عرفان پور/ معرفی توسط مهران فلاح؛ «چهلچراغ» تألیف محمدتقی عزیزیان و احمد کنجوری/ معرفی توسط محمدتقی عزیزیان در این نشست کتاب‌خوان به علاقه‌مندان معرفی شد.

شعرخوانی رمضان پرورده و حشمت‌الله خالقی از شعرای استان، بخش دیگری از  نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر بود.

در پایان این نشست از معرفی‌کنندگان کتاب، با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.