چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴

به همت کتابداران کرمانشاه؛

کودکان و نوجوانان روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب دوباره با کتاب همراه شدند

کراپ‌شده - طرح «دوباره با کتاب» در كرمانشاه

به همت کتابداران کرمانشاه، طرح «دوباره با کتاب» با حضور کودکان و نوجوانان روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، طرح «دوباره با کتاب» با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه و جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب و سرپل ذهاب، روز دوشنبه ۲۰ آذرماه در روستاهای مناطق زلزله‌زده شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه درباره این طرح، گفت: این اداره کل با آغاز طرحی به نام «دوباره با کتاب»، سعی دارد، با حضور در مناطق زلزله‌زده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و بازی‌های مفرح، ضمن ایجاد فضایی شاد و جذاب برای کودکان و نوجوانان، اندوه آنان را برای لحظه‌ای کاهش دهد.

معصومه حسنی خونسار با اشاره به دیدار با کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده، خاطرنشان کرد: این برنامه‌های متنوع شامل قصه‌گویی، بلند خوانی، جمع‌خوانی، ساخت کاردستی و نقاشی، طرح چیستان، قرآن‌خوانی و شعرخوانی و بازی‌های گروهی و شاد مانند طناب‌کشی، صندلی بازی، عمو زنجیرباف و... بود که با مشارکت بچه‌ها برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تداوم اجرای طرح «دوباره با کتاب»، عنوان کرد: محموله دوم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شامل پوشاک و لباس گرم، لوازم‌التحریر و اسباب بازی در اواخر هفته جاری به این استان ارسال می‌شود و در روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق زلزله‌زده توزیع خواهد شد.

حسنی خونسار با اشاره به آغاز این طرح از هفته گذشته در مناطق زلزله‌زده، گفت: طرح «دوباره با کتاب» اولین بار در روستاهای ثلاث باباجانی اجرا شد و مورد استقبال کودکان قرار گرفت؛ روستاهای کلاشی، کوئیک حسن، کوئیک محمود و شهرک زراعی سرپل ذهاب نیز، دومین ایستگاه این طرح بودند.

وی افزود: کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های کرمانشاه و اسلام‌آباد و دیگر مناطق، ضمن اجرای برنامه‌های متنوع برای دانش آموزان به توزیع بیش از ۷۰۰ بسته اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر در بین این مخاطبان، پرداختند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن اشاره به آسیب‌دیدگی کتابخانه‌های عمومی در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و قصر شیرین، عنوان کرد: استقرار کتابخانه‌های سیار در مناطق زلزله‌زده استان نیز یکی از اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه برای تداوم ارائه خدمات به این مناطق است.