یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم عنوان کرد:

شورای شهر حامی کتابخانه‌های عمومی است

مخزن كتابخانه

حسن مالکی‌نژاد با اشاره به نقش کتابداران به عنوان کارشناسان و مشاوران امینِ کتابخانه‌های عمومی، شورای شهر را حامی کتابخانه‌های عمومی قم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، حسن مالکی‌نژاد مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم در حاشیه همایش تجلیل از کتابداران این استان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم با اشاره به لزوم همکاری و همراهی میان مسئولان فرهنگی استان، بیان کرد: حوزه کتاب بیشتر در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان دنبال می‌شود و شورای شهر در ایجاد کتابخانه‌ها و بسترهای مناسب در مساجد برای گسترش کتابخوانی حمایت ویژه می‌کند.

 مالکی‌نژاد با اشاره به نقش حمایتی شورای شهر از کتابخانه‌های عمومی، خاطرنشان کرد: شورای شهر می‌تواند از طریق کمسیون فرهنگی، بسته‌های حمایتی خود را در مساجدی که در قالب کانون‌های فرهنگی فعالیت می‌کنند واگذار کند.

 مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم در ادامه افزود: فعالان فرهنگی مناطق مختلف طرح‌هایی که باعث جذب جوانان به کتابخوانی و کارهای فرهنگی شود را به شورای شهر اطلاع دهند تا ما نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود، کمک‌های خودمان را در این راه به آنها ارائه دهیم.

مالکی‌نژاد در ادامه کتابخانه‌های عمومی را محیطی امن و مناسب در ترویج گفتمان مطالعه عنوان کرد و گفت: کتابداران به عنوان کارشناسان و مشاورانی امین، به نیکی از امکانات کتابخانه‌های عمومی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده می‌کنند.

وی در پایان با یادآوری دشواری‌های راه‌اندازی کتابخانه امام خمینی(ره) در خیابان آذر قم، گفت: وقتی می‌خواستیم صندلی بگذاریم، امکاناتی نداشتیم و مجبور به استفاده از پیت حلبی شدیم. اما بعد از آن در مساجد جامع، روح‌الله و زاویه نیز کتابخانه ایجاد کردیم که به مثابه برگ‌های سبز زندگی ما محسوب می‌شوند.

برچسب‌ها