سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲

همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان چهارمحال و بختیاری  معرفی شدند

همایش

همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور مسئولین استانی، کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، در مراسمی که امروز 30 آبان با حضور جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ ایزدپناه، مشاور فرهنگی استاندار؛ فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ حجت ا.. شیروانی، مسئول حوزه هنری؛ رئیسی، مدیرکل بنیاد مسکن؛ امیرخانی، معاون فرماندار شهرستان شهرکرد و حجت الاسلام والمسلمین رئیسی مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان به همراه جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ضمن تبریک این ایام به جامعه کتابخوان و کتابداران استان به معجزه پیامبر خاتم اشاره کرد و گفت: در خصوص ارزش و اهمیت کتاب و کتابخوانی همین بس که بالاترین معجزه پیامبر بزرگ اسلام کتاب قرآن بوده و در این کتاب بارها و بارها به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره شده است.

مردانی در بخش دیگری از سخنان خود به فضای مجازی و عدم امکان رقابت و جایگزینی آن با کتاب پرداخت و گفت: هیچ چیز نمی تواند جایگزین کتاب باشد و هیچ لذتی شیرین تر از مطالعه وجود ندارد و در سخنان بزرگان نیز بارها به این مطلب اشاره شده است.

وی افزود: کتابخانه ها نقشی اساسی در آموزش و تربیت نسل کتابخوان داشته و قطعا با همت کتابداران، همراهی خانواده ها و همکاری آموزش و پرورش در هدایت نسل فردا به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی آینده ای روشن و سراسر موفقیت برای ایران اسلامی رقم خواهد خورد.

در ادامه فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به تلاش ها و اقدامات فرهنگی کتابخانه ها در خصوص ترویج فرهنگ کتابخوانی، هفته کتاب را بهانه ای برای یادآوری ارزش و اهمیت کتابخوانی  و توجه به تلاش های کتابداران عنوان کرد و گفت: اقدامات و برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه ها از جمله جشنواره های فرهنگی، شاداب سازی فضای داخلی، مسابقات کتابخوانی واجرای برنامه های متنوع فرهنگی در حوزه کودک از جمله اقداماتی است که در کتابخانه های عمومی جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت می پذیرد.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی استان شاهد افزایش شاخص های رشد در سرانه  های کتاب و کتابخوانی در استان باشیم.

گفتنی است در این مراسم از ۱۰ عضو برتر کتابخانه، ۶ کتابدار و مسئول برتر،  ۶ کتابدار و مسئول شایسته تقدیر، کتابدار بخش نابینایان و  یک خدمتگزار نمونه تقدیر شدند.

برچسب‌ها