شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹

پدر شهید حججی، در ویژه برنامه «کتاب، حرم، شهادت»:

شهید محسن حججی بزرگ شده کتاب بود

کتاب، حرم، شهادت

ویژه برنامه «کتاب، حرم، شهادت» از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور خانواده شهید حججی در یادمان شهدای گمنام شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، ویژه برنامه «کتاب، حرم، شهادت» از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور خانواده شهید حججی بر سر مزار ۸ شهید گمنام در یادمان شهدای گمنام شهرستان ساری برگزار شد.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزاری این جلسه را با عنایت شهدا بویژه شهید مدافع حرم، محسن حججی که از فعالان بصیر عرصه کتاب بود، دانست و اظهار داشت: یکی از ویژگی های برجسته رفتاری شهید حججی، فعالیت چشمگیر ایشان در عرصه کتاب و کتابخوانی بود نشان دهنده عمق بصیرت و میزان شناخت در مسائل فرهنگی در شخصیت ایشان است و چه زیبا توانست از کتاب، راهی به حرم اهل بیت(ع) تا شهادت بگشاید و مایه آبروی فعالین فرهنگی بویژه در حوزه کتاب باشد.

وی افزود: شهید مدافع حرم محسن حججی که بنا به فرمایش ولی امر خود، حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد، در زندگی خود ایمان، ولایتمداری، حق طلبی و روحیه جهاد فرهنگی و مقاومت و ایثار و شهادت را به حدی رساند که شایسته توجه ویژه حضرت حق گردید بطوری که می توان گفت شهادت و عزت پاداشی بود بر شایستگی آن شهید والا مقام.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین خطاب به خانواده شهید حججی بیان داشت: پرورش یافتن انسان هایی که همه زندگی خود را وقف کسب رضای خداوند و حرکت در مسیر ولایت حتی با بذل جان و شهادت نمایند، دامان خانواده ای را می طلبد که ایمان را در تار و پود زندگی وارد کند و عشق و محبت اهل بیت(ع) را همچون چشمه ای زلال در همه شئون رفتاری جاری نماید و از این رو والدین شایسته شهید محسن حججی که مسلماً نقش بی بدیلی در تربیت چنین جوان عزیزی که به مقام حجت اللّهی دست یافت، باید مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرند تا الگویی برای همه پدران و مادرانی که می خواهند فرزندانی نیک به جامعه تقدیم کنند، معرفی شوند.

ولی پور افزود: کتابداران مازندران پس از شهادت سرافرازانه شهید حججی، هم قسم شدند که راه آن شهید بزرگوار را در همه عرصه ها بویژه کتاب و کتابخوانی به خوبی ادامه دهند و در این راه طرح نذر کتاب را به اجرا در آوردند که با استقبال بی نظیر مردم نیز همراه شد و مطمئنا این مسیر را با تجدید پیمانی که امروز در برابر خانواده معظم شهید داشته اند، مستحکم تر ادامه می دهند.

در ادامه پدر شهید حججی طی سخنانی، ضمن قدردانی از برگزاری جلسه ای با این مضمون، فرزندش را بزرگ شده کتاب دانست و اظهار داشت: کتابداران و اهالی کتاب خط و مشی شهدا را برای فعالیت هایی که انجام می دهند، پیگیری کنند و این مسیر را تقویت نمایند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در مورد شهید حججی فرمودند که این شهید سخنگوی شهدا شدند، گفت: ترغیب به کتابخوانی و معرفی کتاب های خوب برای مطالعه به جامعه از جمله مهمترین فعالیت های فرهنگی شهید حججی بوده است و لذا تأسی به شیوه شهید، رسالت کتابداران را سنگین تر می کند.

محمدرضا حججی افزود: کتابداران باید تبیین کنند که چرا شهید حججی تا این اندازه در عرصه کتاب فعال بوده اند و بدون هیچ مسئولیت و تکلیف سازمانی، احساس وظیفه کرده و کتاب هایی را که غالباً در حوزه دفاع مقدس بوده اند به دیگران معرفی می کرد و به ترویج و تبلیغ کتابخوانی می پرداخت.

گفتنی است در این جلسه سرودی در مورد شهید محسن حججی توسط گروه سرود دانش آموزی به اجرا در آمد و در پایان مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اهدای لوح، یک جلد کلام الله مجید و هدایایی به رسم یادبود، از خانواده شهید حججی تجلیل کرد.

برچسب‌ها