شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

حمایت تمام‌قد نمایندگان برای تصویب اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مجلس دوازدهم

نماینده مجلس در دامغان - علی اکبر علیزاده

علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، با تأکید بر لزوم اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خواستار حمایت تمام قد نمایندگان برای تصویب و اصلاح قانون تاسیس نهاد در مجلس دوازدهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن سفر به شهرستان دامغان با علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم این شهرستان در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حمایت تمام‌قد نمایندگان برای تصویب اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مجلس دوازدهم

علی‌اکبر علیزاده نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تسلیت و یادآوری خدمات ارزنده دولت آیت‌الله رئیسی و شخص ایشان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را نیاز ضروری جامعه دانست و گفت: حمایت از متولیان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی که با هدف ارتقای شاخص‌های مطالعه در جامعه گام برمی‌دارند، امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مجلس از اقدامات مؤثر نمایندگان است و ما امیدواریم نمایندگان با حمایت تمام‌قد از این طرح و تصویب نهایی آن نقش بسزایی در تعالی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشند.

علیزاده افزود: قطعاً و یقیناً با اعمال این اصلاحات، کیفیت فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی ارتقاء یافته و به بهبود شرایط معیشتی کتابداران نیز کمک می‌شود و در نتیجه منجر به ارتقای سطح فرهنگی و موفقیت چشمگیر افراد جامعه در همه عرصه‌ها خواهد شد.

علی‌اکبر علیزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تسریع در ساخت کتابخانه استاندارد در شهر دامغان گفت: شهر دامغان نیازمند توسعه مجموعه‌های فرهنگی است، با شروع کار دولت جدید مکاتبات برای اخذ قانونی ردیف بودجه برای ساخت این پروژه را آغاز خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی در پایان با تبیین ارزش و جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه و نقش آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بر لزوم پرداخت به‌موقع سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری‌ها تأکید کرد.

حمایت تمام‌قد نمایندگان برای تصویب اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مجلس دوازدهم

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نیز در ابتدای این دیدار ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان، با اشاره به اینکه انتخاب شایسته نماینده دامغان در تأیید زحمات خالصانه برای مردم این شهر است، گفت: بدون شک نمایندگان منتخب مردم در این دوره مجلس شورای اسلامی نیز همانند دوره‌های قبل افرادی فرهنگ‌دوست با سوابق فرهنگی بوده و حامی کتابخانه‌های عمومی استان خواهند بود.

محمد طاهریان در ادامه گزارشی از وضعیت زمین قبلی که برای ساخت کتابخانه در نظر گرفته‌شده بود و همچنین زیرساخت‌های کتابخانه‌های عمومی و وضعیت کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان دامغان ارائه داد و افزود: تمام دغدغه ما در استان پیشبرد امور فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه در استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش دامغان عدم نیاز خود به زمین موردنظر در خیابان جمهوری را اعلام کرده و آماده واگذاری آن برای احداث کتابخانه است، گفت: انتظار داریم مسئولان شهرستان همت بیشتر و نگاه دقیق‌تری به این پروژه‌ داشته باشند تا هر چه سریع‌تر شاهد خدمت‌رسانی این مجموعه عظیم فرهنگی به مردم دامغان باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دامغان ۱۰ باب کتابخانه عمومی نهادی دارد و شهرداری این شهر نیز سهم نیم درصد را به‌صورت ناقص پرداخت می‌کند، واریز این حق قانونی را یک تکلیف دانست و اذعان داشت: عدم پرداخت کامل سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی یا پرداخت فقط جزئی از آن، مانعی برای ترویج کتاب‌خوانی است و این باعث می‌شود برخی فرصت‌ها از جوانان و علاقه‌مندان به کتاب گرفته شود.

طاهریان در پایان خواستار حمایت همه جانبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین موردنیاز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از جمله اصلاح قانون تأسیس نهاد شد.

اهدای لوح تبریک مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نماینده منتخب مردم شهرستان دامغان در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پایان‌بخش این دیدار بود.

حمایت تمام‌قد نمایندگان برای تصویب اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مجلس دوازدهم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =