یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد؛

کتابخانه‌های عمومی استان قزوین میزبان ۳۵ عنوان برنامه فرهنگی تابستانی هستند

مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین - فاطمه محمدبیگی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین از برگزاری ۳۵ عنوان برنامه فرهنگی ویژه ایام تابستان در کتابخانه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات تابستان و اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی برنامه ریزی های مدونی برای غنی سازی اوقات فراغت مخاطبان دارند که به صورت مستمر به اجرا در خواهد آمد.

فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین اظهار داشت: چگونگی گذران اوقات فراغت، بازتابی از شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جوامع است که استفاده مطلوب از این اوقات می‌تواند تأثیر مهمی در بهبود کیفیت زندگی کودکان و نوجوانان داشته باشد.

وی به برنامه‌ریزی کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اشاره کرد و افزود: بیش از ۳۵ عنوان برنامه از جمله نشست‌های کتابخوان، جلسات معرفی کتاب، مسابقه نقاشی، مسابقه کتابخوانی، نمایش عروسکی، کلاس های آموزش ساخت اوریگامی، کاردستی، خیاطی، گلدوزی، جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب، برگزاری کارگاه های افزایش خلاقیت، ابتکار و نوآوری برای کودکان، جلسات مهارت های ارتباطی، مشاوره، شاهنامه خوانی، نویسندگی، عروسک سازی، خوشنویسی و برنامه های متنوع و مفید دیگر، در کتابخانه های سراسر استان برگزار می شود.

این مسئول برگزاری کارگاه ها و دوره هایی با همکاری هلال احمر، بهزیستی، بسیج، بنیاد شهید و سایر دستگاه ها را از دیگر اقدامات کتابخانه های عمومی استان عنوان کرد و افزود: این فعالیت ها به صورت مشترک با این مجموعه ها برگزار می شود که با استقبال خوبی نیز از جانب مخاطبان روبرو شده است.

محمدبیگی افزود: عموم گروه‌های سنی اعم از خردسال، کودک و نوجوان، بزرگسال، گروه‌های خاص مثل نابینایان، کم‌سوادان و... می‌توانند در این دوره‌ها و کارگاه‌ها شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در پایان گفت: آشنایی و انس با کتابخانه و معرفی خدمات آن، ساماندهی اوقات فراغت اعضا به‌خصوص کودکان و نوجوانان، ارتقا و آموزش مطالعه مفید و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، فراگیری و ترویج ارزش‌های ایرانی -اسلامی در میان اعضا، تکریم ارباب رجوع و برقراری عدالت فرهنگی، مهم‌ترین اهداف برپایی این دوره‌های آموزشی را در فصل تابستان تشکیل می‌دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =