سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۸

در ویژه‌برنامه «در امتداد مسیر امام روح‌الله» مطرح شد؛

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

برنامه «در امتداد مسیر امام روح‌الله» کتابخانه فرهنگیان همدان

ویژه برنامه «در امتداد مسیر امام روح‌الله» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان و به میزبانی کتابخانه فرهنگیان همدان ویژه سالروز رحلت امام خمینی و شهدای خدمت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، ویژه برنامه در «امتداد مسیر امام روح‌الله» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان و به میزبانی کتابخانه عمومی فرهنگیان با حضور ناصر قوامی‌مشفق،رئیس سازمان بسیج رسانه استان همدان؛ سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ احمد مطلّبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان؛ سیدعلی‌اصغر حسنی‌طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان؛ اعضای محافل ادبی تمدن و کتابخانه سیار یار مهربان و اعضای کتابخانه عمومی فرهنگیان برگزار شد.

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی در ۱۱۸ کتابخانه عمومی با موضوع شهدای خدمت

سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار داشت: ما در غم از دست دادن مرد بزرگی به سوگ نشستیم که عمر خود را در راه خدمت مجاهدانه و صادقانه سپری کرد و در نهایت جان خود را از دست داد و این باعث شد تا نام و یادشان برای همیشه در تاریخ کشور ماندگار شود. شهید رئیسی علاوه بر حمایت از توسعه زیرساخت‌های عمرانی نگاه ویژه‎ای به حوزه فرهنگ داشت و در سفر به استان اعتبارات ویژه‌ای برای کتابخانه‌ها در نظر گرفت.

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

وی تأکید کرد: هرچند این حادثه برای ما تلخ و جانکاه بود، شهدای خدمت که پرورش یافته مکتب امام خمینی بودند به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسیدند. ما در آستانه سی و پنجمین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) هستیم، امامی که در مکتب ایشان رجایی‌ها، بهشتی‌ها، سلیمانی‌ها و رئیسی‌ها پرورش یافتند.

معینی تأکید کرد: کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان همدان بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای خدمت به ویژه رئیس جمهور شهید برگزار کردند.

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

شهدای خدمت مجوز ورود به بهشت را از دستان آقا امام رضا(ع) دریافت کردند

ناصر قوامی‌مشفق، رئیس سازمان بسیج رسانه استان همدان در این نشست اظهار کرد: در فقدان آقای رئیسی همه اشک ریختیم اما در فقدان آقای امیرعبداللهیان باید گریست؛ او یک فرمانده سیاسی و نظامی برای انقلاب اسلامی در منطقه و عرصه بین‌الملل بود و در ذیل پرچم ولایت که شهید خدمت آیت‌الله رئیسی دنبال می‎کرد، حرکت کرد.

وی با تأکید بر اینکه همه این عزیزان از دانشگاه انقلاب اسلامی فارغ‌التحصیل شدند، افزود: شهدای خدمت مجوز ورود به بهشت را از دستان آقا امام رضا(ع) دریافت کردند به طوری که اگر آیت‌الله رئیسی و آقای امیرعبداللهیان، که به واقع وزیر امور خارجه کودکان غزه نیز بودند، جز شهادت از دنیا می‌رفتند، جای شک داشت.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه تا به حال وزیر خارجه با این حجم فعالیت نداشتیم، افزود: شهید امیرعبداللهیان در هفت ماهی که گذشت به عنوان یکی از پرکارترین وزیران خارجی عرصه بین‌الملل و منطقه حاضر شد.

وی با اشاره به اینکه اتفاقاتی که امروز در رفح می‌گذارد، دل هر انسان آزادی خواهی را فارغ از ملیت و مذهب خون می‌کند، تصریح کرد: شهید ابراهیم رئیسی حامی مردم مظلوم فلسطین و غزه بود.

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

وی در ادامه با بیان اینکه مبنای ما یعنی خدمت، ولایت، اسلامیت و عاشورا، که مسیر امامین انقلاب نیز در تداوم این موارد است، بین همه مشترک است، ادامه داد: وقتی این موارد مبنای گفتمان ما قرار می‌گیرد، اختلاف نظر کاهش می‌یابد و یک مسیر واحد را دنبال می‌کنیم.

قوامی تأکید کرد: وقتی همه سیاسیون کشور از جمله موافقان و مخالفان سیاست‌های دولت، از این حادثه ناگوار احساس تأسف می‌کنند، یک به یک نقشه‌های آمریکا نقش بر آب می‌شود. کشور در وضعیت خاصی قرار داشت اما سخن رهبری مبنی بر اینکه مردم نگران نباشند در امور کشور هیچ اختلالی به وجود نمی‌آید، تو دهنی محکمی به آمریکا برای عقب‌نشینی و مانع سوءاستفاده از این بحران بود. برنامه رسانه‌ای دشمن بلافاصله ساعت ۱۳:۴۵ آغاز شد، احساسات مردم و دعای توسل برای حفظ سلامتی رئیس جمهور و همراهنش اجازه نداد که برنامه‌های دشمن را ببینیم و البته ولایت نیز همه برنامه‌ها را نقش بر آب کرد.

وی تأکید کرد: خط رسانه‌ای که دشمن دنبال می‌کرد در درجه اول اعتراضی نشان دادن جامعه ایران و القای عدم وحدت بود به طوری که با موج‌سواری بر نارضایتی‌های اقتصادی، تجمع صنوف مختلف، ریشه دواندن در اقشار جامعه را برنامه‌ریزی کرد تا با اعتصاب سراسری و نبود رئیس جمهور و هجوم مردم به فروشگاه‌ها جامعه را آماده آشوب به قصد براندازی نشان دهد.

قوامی در ادامه سخنانش گریزی به اتفاقات اخیر در غزه زد و تصریح کرد: بزرگترین ناقض حقوق زن و کودک در دنیا امروز مدعی حقوق زنان و کودکان در دنیاست به طوری که توسط آنها ۳۸ هزار نفر در هشت ماه جان خود را از دست دادند و تنها روز گذشته در رفح ۷۰ نفر زیر چادرها سوختند.

وی با بیان اینکه اگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران نبود، همین برنامه در ایران نیز پیاده می‌شد، ادامه داد: برخی پس از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه هشتگ «نه به جنگ» را می‌زدند و در زمین دشمن بازی می‌کردند تا ما نتوانیم عملیات وعده صادق را پیش ببریم، اغلب اینها توسط رسانه‌های فیک در سرزمین اشغالی انجام می‌شد و همشهری و هم وطن ما نبودند.

وی با اشاره به اینکه عملیات وعده صادق معادلات دنیا را بر هم زد و مانع از بروز جنگ شد، خاطرنشان کرد: این عملیات تودهنی بزرگی برای عقب‌نشینی آمریکا، آلمان و فرانسه بود که فهمیدند میلیون‌ها کیلومتر باید از جمهوری اسلامی ایران فاصله بگیرند؛ چراکه اینجا حرم است؛ همانطور که شهید سلیمانی گفت.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه دشمن می‌خواهد پس از شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه جامعه را به سمت التهاب و آشوب ببرد، گفت: هنر رسانه‌ای دشمن شیطانی و غیراخلاقی است و سر بزنگاه‌ها وارد می‌شود. وقتی ما مشغول عزاداری برای شهدای خدمت بودیم برنامه پیچیده دشمن را نمی‌دیدیم، اما یک نفر جور همه را کشید و آن هم مقام معظم رهبری بود.

قوامی با بیان اینکه در فقدان رئیس جمهور شهید، چهار عنصر به کمک ایران آمد، گفت: عنصر اول ساختار محکم و قوی جمهوری اسلامی است که برای ریزترین تحولات برنامه دیده است؛ دوم هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب است؛ سوم بصیرت مردم و چهارم تجربه تاریخی بحران‌های مختلف بود. جمهوری اسلامی چون کوه استوار نه تنها در جا نمی‌زند که کار خود را پیش می‌برد و دنیا را با خود همراه می‌کند. خروجی آن در ابراز احساسات دانشگاه‌های دنیا نسبت به مردم غزه است که تا امروز نداشتیم.

در این آیین از خانواده شهید ناصر شریعتی، یگانه‌راد و اختری تجلیل به عمل آمد. همچنین اعضای گروه سرود تسنیم وابسته به جامعه القرآن و محفل ادبی قرآنی تسنیم اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز به اجرای سرود ویژه شهدای خدمت پرداختند.

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

تدابیر رهبر معظم انقلاب نقشه‌های دشمن پس از شهادت رئیس جمهور را ناکام گذاشت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 1 =