پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی؛

کار در کتابخانه‌های عمومی نوعی ایثار است

بازدید رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی از کتابخانه مرکزی ارومیه

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی استان بازدید کرد و از نزدیک از فعالیت‌های و خدمات کتابخانه های عمومی مطلع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام محمود اصغری، رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی ضمن دیدار با خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی ارومیه بازدید کرد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: کتابخانه مرکزی ارومیه از جمله بزرگترین و غنی‌ترین مراکز اشاعه اطلاعات در استان به شمار می‌رود، و این مجموعه در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع با زیربنای ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در چهار طبقه پذیرای مردم استان است.

وی به تشریح خدمات قابل ارائه در کتابخانه های عمومی پرداخت و افزود: کتابخانه های عمومی در حال حاضر به باشگاه های فرهنگی واجتماعی فعال تبدیل شده اند که بیش از ۶۰ نوع خدمت در این مراکز برای اقشار مختلف مردم ارائه می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه کتابخانه نهادی است اجتماعی که با فعالیت و خدمات خود موجب دسترسی آسان به انبوه اطلاعات ناشی از دانش روز  می شود، تصریح کرد: کارگاه‌ها و کلاس های آموزشی با موضوعات مختلف، قصه گویی، معرفی کتاب، نشست‌های کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، نمایشگاه کتاب، کسب و کار در کتابخانه، نمایشگاه مجازی کتاب، تولید محتوای مجازی، آموزش‌های کاردستی به مناسبت‌های مختلف از جمله اقداماتی است که در کتابخانه انجام می‌شود.

حجت الاسلام محمود اصغری، رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی گفت: کار در کتابخانه های عمومی نوعی ایثار است و کتابخانه ها گنجیه ای عظیم از دانش بشری برای حفظ اسناد و منابع علمی هستند.

در ادامه حجت الاسلام محمود اصغری با تشریح فعالیت های دانشگاه فرهنگیان، توضیحاتی از روند کاری این مرکز فرهنگی بیان داشت.

شایان ذکر است، همکاری های مشترک فرهنگی، بازدید و عضویت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در کتابخانه های عمومی در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

کار در کتابخانه‌های عمومی نوعی ایثار است

کار در کتابخانه‌های عمومی نوعی ایثار است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =