جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۸

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد؛

خانه محیط‌زیست کتابخانه مرکزی همدان در جمع برترین‌های کشور

خانه محیط زیست همدان

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: خانه‌ محیط زیست کتابخانه مرکزی همدان در نخستین جشنواره تجلیل از خانه‌های محیط زیست به عنوان خانه محیط زیست برتر در سطح کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیدجواد معینی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه جشنواره ملی تجلیل از خانه‌های برتر محیط زیست کشور به میزبانی استان لرستان و با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، اظهار کرد: در این همایش خانه محیط زیست کتابخانه مرکزی همدان همراه با کتابخانه‌های سه استان تهران، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان خانه‌های برتر محیط زیست کشوری معرفی و تقدیر شدند.

وی با اشاره به اینکه خانه‌های محیط زیست در کتابخانه‌های عمومی استان همدان با کمک و حمایت اداره‌کل حفظ محیط زیست استان در تیرماه سال گذشته راه‌اندازی شد، اظهار کرد: ۱۰ خانه محیط زیست در کتابخانه‌های اصلی هر شهرستان استان برپا شد تا کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در راه حفظ محیط زیست گام بردارند.

معینی با بیان اینکه خانه‌های محیط زیست کتابخانه‌های عمومی با حمایت اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان به کتاب‌های مربوطه تجهیز شدند، افزود: برنامه‌های کتاب‌محور برای آشنایی هرچه بیشتر اعضا، به ویژه کودکان و نوجوانان، برای تبیین اهمیت محیط زیست در خانه‌های محیط زیست کتابخانه‌های عمومی برگزار می شود.  

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: حفظ محیط زیست نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است و کتابداران، کارشناسان و رؤسای ادارات شهرستان‌های تلاش کردند در این راه حرکت کنند تا بتوانند رسالت و نقش کتابخانه‌های عمومی را به خوبی در این حوزه ایفا کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت محیط زیست برای انسان و حفظ ثروت‌های خدادادی به منظور انتقال به نسل‌های آینده، برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی با همکاری اداره کل محیط زیست استان همدان ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 8 =