چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۴

با تقدیر از برگزیدگان؛

اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» برگزار شد

اختتامیه شهر من سلماس

همزمان با دهه کرامت، آئین اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» در شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی، آئین اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» با حضور مسئولین استانی، شهرستانی، نویسندگان، شاعران و اعضای فرهیخته علاقه مند به فرهنگ و تاریخ سلماس در سالن جلسات فرمانداری سلماس برگزار شد.

اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» برگزار شد

در این آئین، حجت الاسلام سیدابراهیم طباطبایی، امام جمعه شهرستان سلماس ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد کریمه اهل بیت(ع) گفت: آشنایی جوانان با فرهنگ و تاریخ خود در تقویت حس وطن دوستی جوانان تأثیر قابل توجهی داشته و برگزاری چنین مسابقات و جشنواره هایی در این زمینه نقش بسزایی دارد.

در ادامه، اکبر جسوری، نماینده اداره کل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: قدمت و تاریخ سلماس به قدری غنی و پربار است که حتی نمی توان در قالب داستان بلند به مخاطب انتقال داد، چه برسد به داستان کوتاه؛ این استعداد شرکت کنندگان است که تاریخی به قدمت سلماس را توانستند در قالب داستان کوتاه به رشته تحریر در آورده و گوشه کوچکی از تاریخ سلماس را به تصویر بکشند.

شایان ذکر است، جشنواره داستان کوتاه «شهر من» به دو زبان فارسی و ترکی با محوریت اصلی زلزله سلماس در سال ۱۳۰۹ و سایر وقایع تاریخی این شهرستان برگزار شد؛ طی برگزاری این جشنواره بیست و دو اثر از اعضای نویسنده و فعال کتابخانه ها و دانش آموزان به دبیرخانه رسید و در نهایت سه اثر از اسما غفاری، دلوین اطمانی و ساره موسوی به ترتیب اول تا سوم شد. از میان آثار نوجوانان نیز اثر ماهنی موفقی با عنوان «درخت انار» به عنوان آثار برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت؛ آثار مینا کریمی و محمود تاری وردی پور نیز شایسته تقدیر انتخاب شد.

هدف اصلی این جشنواره اهمیت دادن به تاریخچه شهر سلماس، کشف استعدادها و پرورش نویسندگی افراد بود و طی این مدت نشست های تخصصی تاریخچه شهرستان سلماس، توسط نویسندگان و تاریخ پژوهان سلماسی برگزار شد. محمد علی ضیایی، شاعر، نویسنده و مدرس داستان نویسی، داوری این جشنواره را برعهده داشت و ماهنامه ندای قلم نیز، در چاپ این آثار همکاری کرد.

اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» برگزار شد

اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» برگزار شد

اختتامیه جشنواره داستان کوتاه «شهر من سلماس» برگزار شد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =