پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۸

در افتتاح کتابخانه روستایی «شهدای بیوران» مطرح شد؛

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

کتابخانه عمومی «شهدای بیوران» در روستای فاقد کتابخانه بیوران شهرستان سردشت افتتاح شد

کتابخانه عمومی شهدای بیوران در روستای فاقد کتابخانه بیوران شهرستان سردشت با حضور مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی، آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای بیوران در روستای فاقدکتابخانه بیوران شهرستان سردشت چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت با حضور هادی پاشایی، مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی؛ باباخان اسکندری، فرماندار سردشت، امام جمعه و جمعی از مسئولین استانی، شهرستانی و روستایی با هدف تحقق عدالت فرهنگی و دسترسی همگانی به کتاب و کتابخانه برگزار شد.

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

در این مراسم هادی پاشایی، مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران این پروژه فرهنگی در روستای بیوران سردشت، گفت: یکی از اولویت های دولت سیزدهم، توجه ویژه به مناطق محروم و مخصوصاً شهرستان های محروم و نهایتاً روستاهای محروم است که ما هم در بدنه دولت تمام تلاش خود را برای محرومیت زدایی انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سردشت ظرفیت های قابل توجهی دارد، بیان داشت: یکی از برنامه های مقام عالی استان توجه ویژه به منطقه سردشت با اولویت روستاهای این منطقه است که اقدامات قابل توجهی در بحث گازرسانی، زیرساخت های عمرانی، راه های روستایی و کسب و کار و اشتغال مردم این روستاها انجام شده و در حال انجام می باشد.

مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری بیان داشت: در کنار اقدامات انجام شده در پیوست های عمرانی و اقتصادی که مطرح شد، توجه به مباحث فرهنگی هم در اولویت های استاندار محترم و در رأس آن دولت سیزدهم است که در کنار رشد و توسعه عمرانی و اقتصادی، توجه ویژه ای به بحث فرهنگ شده است.

هادی پاشایی افزود: ما برای حفظ تمدن و آئین ها، برای حفظ آن چیزی که از آن به اندوخته های معنوی یاد می کنیم نیازمند به توسعه کتابخانه های عمومی هستیم.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در مراسم بیان داشت:  لازم است از زحمات و مساعدت‌های فرمانداری و بخشداری بخش مرکزی شهرستان سردشت، دهیاری و شورای روستای بیوران، اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان و خیرین به ویژه بنیاد علمی آموزشی قلم چی در راه اندازی این کتابخانه، قدردانی نمایم، امید است با همکاری و مساعدت سازمان ها و خیرین، شاهد توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان یک کار جهادی فرهنگی به ویژه در مناطق فاقدکتابخانه باشیم.

معصومی اظهار داشت: کتابخانه های روستایی به عنوان یک پایگاه فرهنگی-اجتماعی، نقشی بی بدیل در توسعه پایدار جوامع روستایی از طریق ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سطح دانش روستاییان دارند و امروز در راستای تحقق عدالت فرهنگی، که از اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، کتابخانه عمومی روستای بیوران مزین به نام شهدای بیوران، با همکاری سازمان های مرتبط جهت ارائه خدمات فرهنگی و تقویت فرهنگ کتابخوانی به مردم شریف، کتابخوان و فرهنگ دوست روستای بیوران و روستاهای اطراف افتتاح شد.

در ادامه وی با اینکه ساختمان این کتابخانه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع در دو طبقه از طرف دهیاری و شورای روستا و با مساعدت فرمانداری به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار شده است، بیان داشت: تعمیر و تجهیز این کتابخانه با اعتبار تقریبی ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال انجام شد که تأمین تجهیزات کتابخانه ای آن را بنیاد علمی آموزشی قلم چی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال انجام داده است.

خدیجه معصومی در پایان سخنرانی خود افزود: خبر خوشی را هم خدمت مردم شهرستان سردشت اعلام می کنم که با عنایت مقام عالی استان، اعتبار اولیه پروژه کتابخانه ابن سینای سردشت تخصیص داده شده و این پروژه پیمان سپاری شده و عملیات اجرایی در روزهای آتی آغاز خواهد شد.

گفتنی است این کتابخانه با بیش از دو هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف دارای بخش های کودک، امانت، نشریات، مخزن کتاب، سالن مطالعه و... بوده که بخشی از منابع کمک درسی نیز توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی تأمین شده است.

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

توجه به مناطق کمتربرخوردار و روستایی با نگاه فرهنگی از اولویت‌های دولت سیزدهم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =