یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۹

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بدره؛

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ سپاس شهرستان بدره

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بدره، زنگ «سپاس معلم» با اجرای جشنی برای دانش آموزان در بدره نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم صبح چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه زنگ سپاس معلم با حضور سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام؛ حجت الاسلام محسن دانیاری، امام جمعه شهر بدره و جمعی از رؤسای ادارات شهرستان بدره در دبستان نبوت نواخته شد. 

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محسن دانیاری، امام جمعه شهر بدره ضمن گرامیداشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری، با اشاره به نقش معلم در ارتقای سطح فرهنگ در جامعه، گفت: پایبندی به علم، اخلاق و عمل از جمله مهم ترین ویژگی های شهید مطهری بود که بایستی از ایشان الگو گرفت.

دانیاری تصریح کرد: معلم علاوه بر نقش هدایت، حمایت و تقویت، در رشد و پرورش ابعاد وجودی دانش آموزان نقش بی بدیلی ایفا می‌کند.

وی افزود: علم و شخصیت معلم در تغییر و تحول روحی و فکری دانش آموزان اثر گذار است و افکار و اندیشه‌های معلم در فرآیند رشد کودک و نوجوان، دخالت مستقیم دارد.

سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام در جمع دانش آموزان و معلمان این مدرسه با تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری به بیان اهمیت نقش و جایگاه تعلیم و تربیت در جامعه پرداخت و اظهار کرد: شأن و منزلت معلمان بلند است، آن‌قدر بلند که وصفش در کلمات نمی‌گنجد، آنان ناجیان و قهرمانان یک ملت هستند.

وی در این مراسم به بیان اهمیت نقش و جایگاه تعلیم و تربیت پرداخت و افزود: آسایش و آرامش جامعه در گرو تربیت نسل آینده است.

حیدری با اشاره به اینکه معلمان در جامعه ما نقش مهمی در تربیت دانش آموزان دارند و باید همواره با جدیت در انجام این رسالت خطیر نقش آفرین باشند، گفت: هدف معلمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تربیت نسل‌ها و پرورش انسان‌هایی در تراز انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: معلمان به عنوان اولین الگوی اجتماعی در سبک زندگی و رفتار برای دانش آموزان، نقش بسیار با اهمیت و با ارزشی در ترسیم آینده فرزندان این سرزمین دارند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از شهریار بالاوندی معلم بازنشته و همچنین از دانش آموزان و اعضای فعال کتابخانه شهید مطهری تقدیر شد.

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

زنگ «سپاس معلم» در بدره نواخته شد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 10 =