سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

در آستانه بیستمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

۱۰ کتابخانه عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان طرح ملی کتابخانه گردی شدند

کتابخانه گردی یاسوج

در آستانه بیستمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به منظور معرفی خدمات و کارکردهای کتابخانه‌های عمومی، ۱۰ باب کتابخانه منتخب استان کهگیلویه و بویراحمد آماده پذیرایی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در طرح کتابخانه گردی شدند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، همزمان با بیستمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح ملی کتابخانه گردی همزمان با سراسر کشور در ۱۰ کتابخانه عمومی منتخب استان برگزار می‌شود.

محسن جبارنژاد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرارسیدن بیستمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: به منظور بزرگداشت بیستمین سالگرد تاسیس نهاد، ۱۰ باب کتابخانه منتخب استان میزبان مسئولان ملی-استانی از جمله فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، ائمه محترم جمعه، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان خواهند بود.
 
جبارنژاد با اشاره به کتابخانه‌های مشارکت کننده در طرح کتابخانه‌گردی به تفکیک هر شهرستان، تصریح کرد: این مراسم در مرکز استان در کتابخانه های مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) و ولی عصر (عج) مادوان ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۱۵ اسفندماه برگزار خواهد شد و طی آن کارکنان و کتابداران میزبان مسئولان، فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی و اهالی رسانه خواهند بود.
 
جبارنژاد خاطرنشان کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز کتابخانه های منتخب در روز سه شنبه ۱۵ اسفندماه میزبان شرکت‌کنندگان در طرح کتابخانه‌گردی هستند. این کتابخانه‌ها شامل کتابخانه‌های شهید رجایی در شهرستان چرام، کتابخانه آمیراحمد تقوی(ره) شهرستان کهگیلویه؛ شهید بهشتی شهرستان مارگون، فردوسی گچساران؛ شهید باهنر لنده، کتابخانه امام خمینی(ره) شهرستان بهمئی  وکتابخانه امام علی(ع) شهرستان باشت هستند.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: «اهدای کتاب، اهدای دانایی» توسط مردم و مسئولان، برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست کتابخوانی و نشست های نقد و بررسی و معرفی کتاب، اجرا و همخوانی سرود با موضوع کتاب و... از جمله برنامه های این مراسم است که به صورت ویژه در این روز به همت مسئولین و کتابداران اجرا می شود.
 
جبارنژاد در پایان از تمامی مردم و مسئولان دعوت کرد در این روز با حضور در کتابخانه های مذکور میهمان کتابداران مهربان و پرتلاش استان کهگیلویه و بویراحمد باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 3 =