سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

در راستای اجرای طرح نذر کتاب؛

بیش از ۳۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد

کتاب

در راستای اجرای طرح نذر کتاب با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی»، بیش از ۳۵۰۰ نسخه کتاب از سوی محمد مسننی، متخصص جراحی عمومی و خانواده مرحوم محمدعلی رمضانی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در راستای اجرای طرح نذر کتاب با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی»، بیش از ۳۵۰۰ جلد کتاب به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

با توجه به قیمت بالای کتاب در سال‌های اخیر و همچنین در راستای اجرای طرح نذر کتاب با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در اقدامی ارزشمند بیش از ۳۵۰۰ نسخه کتاب از سوی محمد ممسنی، متخصص جراحی عمومی و خانواده مرحوم محمدعلی رمضانی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

این کتاب ها اغلب در موضوعاتی چون علوم مذهبی، پزشکی، داستان و تاریخ، به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال از سوی این دو خیر جهت بهره مندی علاقه مندان و دوستان کتاب و نیز پژوهشگران و دانشجویان به مجموعه کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد.

گفتنی است، در طرح نذر و اهدای کتاب، مردم، دستگاه ها، سازمانها، گروه های مردم نهاد و خیرین می توانند با اهدای کتاب های خوانده شده خود به غنی سازی منابع مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان کمک کنند تا مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد. استان گیلان هم اکنون دارای ۸۶ باب کتابخانه عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی با بیش از ۶۵۰۰۰ عضو فعال و حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب شامل ۳۶ هزار و ۸۰۰ کتاب اهدایی در سال ۱۴۰۲ در موضوعات و رده های مختلف است.

بیش از ۳۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه مرکزی رشت اهدا شد

زنده یاد مرحوم محمدعلی رمضانی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه


 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 6 =