دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳

دادگستری در مسیر ترویج کتابخوانی؛

۱۱۰ میلیون ریال به کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه اختصاص یافت

بشرویه

با نگاه ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بشرویه مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال از محل آرای جایگزین حبس به حساب کتابخانه های عمومی این شهرستان واریز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، با نگاه ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بشرویه مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال از محل آرای جایگزین حبس به حساب کتابخانه های عمومی این شهرستان واریز شد.

احسان خسروی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بشرویه گفت: متهمانی که مجازات قانونی آن ها حبس، شلاق و جزای نقدی بود، با توجه به فقدان شاکی خصوصی و عدم سابقه کیفری موثر، اقرار، اظهار ندامت و پیش بینی اصلاح در آینده و تعهد آن ها مبنی بر عدم ارتکاب جرم عمدی، پس از تقاضای تعلیق تعقیب از ناحیه آن ها و احراز شرایط قانونی، رسیدگی به موضوع اتهامی، متهم به مدت سه ماه مکلف به مراجعه به کتابخانه های عمومی بشرویه جهت انجام کمک های روزمره و جمع آوری کمک های مردمی تحت نظارت مدیر مجموعه شد.

خسروی گفت: متهمان در جهت اجرای مفاد قرار تعلیق تعقیب پس از مراجعه به کتابخانه عمومی بشرویه نسبت به واریز مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال به حساب این مجموعه اقدام کرده اند.

دادستان شهرستان بشرویه افزود: این گونه اقدامات در جرایم سبک در حفظ و تقویت بنیان اجتماعی خانواده ها موثر خواهد بود؛ از طرف دیگر انسانی با جرم سبک به زندان معرفی نشده و هیچ گونه آثار منفی برای او و خانواده اش نداشته و از طرفی کتابخانه های شهر تقویت شده است.
وی در پایان افزود: همچنین در صورتی‌ که این دسته متهمین در مدت تعلیق، به اتهام ارتکاب یکی از جرائم مستوجب حد، قصاص یا تعزیر درجه هفت و بالاتر مورد تعقیب قرار گیرند و تعقیب آن ها منتهی به صدور کیفرخواست گردد، قرار تعلیق، لغو و تعقیب آن ها از سر گرفته خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =