سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱

سرپرست فرمانداری شهرستان درگز؛

کتابخانه ها باید به کودکان توجه ویژه‌ای داشته باشند

کتابخانه ها باید به کودکان توجه ویژه ای داشته باشند

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درگز به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درگز با حضور محمد کرمی، سرپرست فرمانداری شهرستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

در ابتدا محمد کرمی، سرپرست فرمانداری شهرستان درگز با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی در توسعه جامعه نقش موثری دارد، گفت: کتابخانه های عمومی و به ویژه کتابداران می توانند با برگزاری برنامه ها و فعالیت های متنوع فرهنگی کتاب محور علاوه بر تشویق مردم به حضور در کتابخانه ها باعث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشتی دوباره جامعه با کتاب شوند.

وی با اشاره به شروع فصل تابستان افزود: توجه کتابخانه های عمومی به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی به کودکان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم باید خاص و ویژه باشد. کتابخانه ها می توانند در پر کردن ایام فراغت جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان با برگزاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی با توجه به ذائقه مخاطبین نقشی موثر و مفید ایفا کنند.

در ادامه کاظم جبرائیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان درگز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در یک سال گذشته، همراهی و تعامل سایر دستگاه های اجرایی را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواستار شد.

کتابخانه ها باید به کودکان توجه ویژه‌ای داشته باشند

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =