جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

افشین علا عنوان کرد؛

کتابخانه‌ها بهترین پایگاه برای انس مردم با شعر و ادبیات هستند

افشين علا

افشین علا در حاشیه بازدید از غرفه نهاد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تقدیر از رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه فرهنگ، کتابخانه‌ها را بهترین پایگاه برای ایجاد پیوند میان مردم و شعر و ادبیات دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، افشین علا شاعر و نویسنده مطرح کشور با حضور در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران طی سخنانی گفت: من به عنوان یک فعال فرهنگی همواره آرزو داشته ام که در میان همه دستگاه های فعال در حوزه فرهنگ، یک دستگاه با شبکه گسترده در سراسر کشور به ارائه خدمات فرهنگی اجتماعی به مردم بپردازد.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از نهادها و دستگاه هایی که در این حوزه وظیفه دارند، علی‌رغم دریافت بودجه های سنگین به وظیفه ذاتی خود عمل نمی کنند. اما امروز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کنار وظایف ذاتی و اصلی خود، رویداد های متنوعی را در حوزه فرهنگی و اجتماعی را رقم می زند که من از این موضوع بسیار استقبال می‌کنم.

افشین علا با اشاره به ورود نهاد به حوزه شعر و ادب گفت: معتقدم نه تنها این رویدادها و فعالیت‌ها هیچ تناقضی با وظیفه ذاتی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ندارد، بلکه کتابخانه‌ها بهترین پایگاه برای انس مردم با شعر و ادبیات هستند. چرا که ایجاد پیوند میان مردم و کتاب، نیازمند پیش زمینه هایی است که در کتابخانه های عمومی فراهم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 3 =