پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰

در دیدار دبیرکل نهاد با استاندار فارس مطرح شد؛

حمایت ویژه استانداری فارس از توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان

دیدار رمضانی با استاندار فارس

محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس با تاکید بر لزوم توسعه سرانه فضای کتابخانه‌ای در استان فارس، حمایت خود را از فعالیت‌های فرهنگی با محوریت کتابخانه‌های عمومی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در ادامه سفر مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به شیراز، وی چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه با محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس دیدار و گفتگو کرد.

محمد هادی ایمانیه در این دیدار ضمن خیر مقدم به دبیرکل نهاد و هیات همراه برای سفر به شیراز، درباره رویکرد خود در حوزه فعالیت کتابخانه‌های عمومی گفت: همانطور که در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی پیشنهاد دادم، عمومی کردن کتابخانه های موجود و همچنین توسعه کتابخانه های عمومی در کشور می‌تواند به گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمک کند. بنده پای این پیشنهادات خواهم ایستاد و در این زمینه کمک خواهم کرد؛ چراکه تصور می‌کنم توان و ظرفیت مناسبی در این زمینه وجود دارد.

استاندار فارس تاکید کرد: این موضوع تنها منحصر به استان فارس نیست و امیدواریم که همه مسئولان همت کنند و باعث ایجاد یک جهش فوق العاده در حوزه فرهنگی کشور شوند. حتی اگر  بتوانید این پیشنهادات را به مصوبات دولتی تبدیل کنید می توان شاهد پیشرفت‌های شگرفی در این حوزه باشیم.

حمایت ویژه استانداری فارس از توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان

مهدی رمضانی نیز با اشاره به رویکرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتابخوانی گفت:  به حمدالله آقای دکتر اسماعیلی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس هیئت امناء نهاد، در حوزه کتابخانه‌های عمومی بسیار همراه هستند و نگاه مثبتی به این حوزه دارند.

دبیر کل نهاد ادامه داد: ما در حوزه مجموعه نکاتی را پیشنهاد داده ایم و قطعا پیشنهادات ارزشمند شما را نیز جمع بندی و مطرح خواهیم کرد.

حمایت ویژه استانداری فارس از توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان

استاندار فارس در ادامه با انتقاد به برخی رویکردهای موجود مبنی بر پایان دوران کتاب و کتابخانه گفت: متاسفانه برخی تصور می‌کنند که دیگر دوران کتاب گذشته است و معتقدند با ظهور و گسترش کتاب های الکترونیک دوران استفاده از کتابهای کاغذی و به تبع آن کتابخانه ها به سر رسیده است. اما معتقدم که این گونه نیست. امروز بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا که به کتاب های الکترونیک رو آورده بودند، در حال بازگشت به سمت کتاب های کاغذی هستند و هیچ چیز نمیتواند جای کتاب کاغذی را بگیرد.

مهدی رمضانی در ادامه این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های نهاد در حوزه فضای مجازی و همچنین ارائه خدمات به گروه‌های خاص در کتابخانه‌های عمومی، گفت: سرانه فضای کتابخانه‌ای در شیراز در نقطه مطلوب قرار ندارد. بسیار امیدواریم که با حمایت‌های لازم این سرانه در مجموعه استان افزایش یابد و به زودی شاهد افتتاح کتابخانه مرکزی شیراز باشیم که در این مسیر حمایت های شما را می‌طلبیم.

وی همچنین با تشریح نحوه تامین بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و چالشهای پیش روی احصای آن، بر لزوم توسعه فضای کتابخانه‌ای در شهر شیراز تاکید کرد و گفت: ما تلاش ویژه‌ای برای افزایش فضای سرانه کتابخوانی در استان فارس و به خصوص شهر شیراز داریم که البته موانعی بر سر راه وجود دارد و امیدواریم با همسویی سایر دستگاه‌ها و حمایت استانداری از این موانع عبور کنیم.

محمدهادی ایمانیه نیز با اشاره به اهمیت کتابخوانی و نقش کتابخانه‌های عمومی در جامعه گفت: در استان فارس آنچه متعلق به کتابخانه های عمومی است و باید به فضای کتابخانه‌ای تبدیل شود، باید در اختیار این نهاد فرهنگی قرار گیرد و در حوزه توسعه فضای کتابخانه ای در استان فارس، حمایت های لازم را خواهیم داشت.

حمایت ویژه استانداری فارس از توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان

حمایت ویژه استانداری فارس از توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 3 =