چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۸

دبیرکل نهاد در اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی:

برپایی این همایش با این گستره‌، نتیجه یک چرخه عظیم است

اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی

مهدی رمضانی در مراسم اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی گفت: قطعا برپایی چنین برنامه‌ای با این گستره‌، نتیجه یک چرخه عظیم است. امیدوارم حاصل زحمات شما عزیزان به ظهور و بروز در کتابخانه های عمومی منجر شود و شاهد تاثیرات آن باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اختتامیه همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی طی سخنانی گفت: بسیار خرسندم که سفرم به استان فارس و شهر شیراز، هرچند با تأخیر اما نهایتا محقق شد تا در این همایش بین المللی در خدمت بزرگوارانی چون شما باشم. گرچه بنا داشتم تا شب قبل از برگزاری همایش در شیراز حاضر باشم , در خدمت استادان و مسئولان فرهنگی شیراز باشم، اما به دلیل اتفاق ناگوار رحلت آیت الله فاطمی نیا این سفر به تأخیر افتاد تا نهایتا امروز در خدمت شما باشم.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری «همایش بین المللی طراحی و توسعه کتابخانه های عمومی» گفت: بر خودم وظیفه و فرض می دانم که از همه عزیزانی که در برگزاری این برنامه نقش داشته اند و زحمت کشیده اند و با حمایت‌های خود در قالب افکار و اندیشه و بیان و کلماتشان ما را همراهی کردند تشکر کنم. همچنین از دبیر علمی این همایش سرکار خانم دکتر سیفی، دبیر اجرایی جناب آقای دکتر منوچهری و اعضای هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی و سایر اعضای این انجمن، استادان محترم علم اطلاعات و دانش‌شناسی، مدیران محترم گروه های این علم از دانشگاه های مختلف اعم از علوم پزشکی و غیره و همه کسانی که در این زمینه ایفای نقش کردند تشکر می کنم. همچنین از همکاران خودم در اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، استاندار محترم فارس که در جلسه حاضر شدند و سایر عزیزانی که ممکن است ناخواسته آنها را از قلم انداخته باشم، سپاسگزارم.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ادامه داد: از جناب آقای مختارپور، دبیرکل ارجمند و فرهیخته سابق نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ همچنین از جناب آقای متولیان معاون سابق برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، جناب آقای محمدیان، مدیرکل پژوهش و آموزش، جناب آقای میرعبداللهی معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد و سایر عزیزان از ستاد نهاد که در روند برگزاری این همایش نقش داشتند تقدیر می‌کنم. چراکه قطعا برپایی چنین برنامه‌ای با این گستره‌، نتیجه یک چرخه عظیم است. امیدوارم حاصل زحمات شما عزیزان به ظهور و بروز در کتابخانه های عمومی منجر شود و شاهد تاثیرات آن باشیم.

رمضانی یادآور شد: گستردگی دامنه موضوعی همایش، مشارکت واقعی و حقیقی بین المللی در این همایش و ارسال مقاله‌ها در این همایش و پیش نشست هایی که حول محور همایش در داخل و خارج از کشور برگزار شد، حتماً اتفاق مهم و اثرگذاری است. رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این موضوع و پرداختن به مباحث مهم بین المللی رویکرد اثرگذاری خواهد بود و از این به بعد توقع ما از دوستان و همراهان در این مسیر این است که حمایت کنند تا بتوانیم بهترین نتیجه را داشته باشیم؛ در این مسیر به ظاهر و شکل موضوعات اکتفا نکنیم و به عمق مطالب و اجرای آن مقید باشیم.

وی ادامه داد: حتماً مشابه این برنامه در حوزه های مختلف اتفاق افتاده و حتماً در فضای تولید علم چنین برنامه هایی لازم است و دستگاه هایی مانند نهاد باید خود را موظف به حمایت از اینگونه اقدامات بدانند. اما وقتی این موضوع به ثمر می‌نشیند که ما تاثیر برگزاری این همایش را در کتابخانه‌های عمومی ببینیم و بتوانیم در این موضوع مولد و پیش برنده باشیم.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور تصریح کرد: ما به دنبال تصدی‌گری در این موضوع نیستیم و در این همایش هم حامی بودیم و امیدوارم حامی باقی بمانیم. تلاش کردیم ارکان مختلفی که برای شکل‌گیری چنین اقداماتی لازم است را کنار هم بیاوریم و حلقه واسط این ارکان باشیم. خودتان می توانید قضاوت کنید که این حجم از هماهنگی و همراهی در این فضا شاید کم سابقه باشد. امیدواریم به همت و همراهی شما، همکاران ما در انجمن ارتقا کتابخانه های عمومی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اساتید و مدیران محترم، بتوانیم این مسیر را با جدیت ادامه دهیم و ثمرات آن را به نظاره بنشینیم، ان شاءالله.

وی پایان سخنان خود را با خوانش شعری از نغمه مستشار نظامی با موضوع کتابخانه عمومی به پایان برد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =