دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵

مدیر کتابخانه‌های شهر کمبریج عنوان کرد؛

طراحی و توسعه خدمات کتابخانه ها بازتاب ارزش‌ها، اصول و اولویت‌ها است

ماریا مک کاولی

ماریا مک‌کاولی، مدیر کتابخانه‌های شهر کمبریج با ارسال پیامی از علاقه مندان برای شرکت در همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی دعوت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ماریا مک‌کاولی، مدیر کتابخانه‌های شهر کمبریج با ارسال پیامی از علاقه مندان برای شرکت در همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی دعوت کرد. در این پیام آمده است:

با سلام به شرکت‌کنندگان همایش بین‌المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی در شهر زیبای شیراز در ایران.

من دکتر ماریا مک‌کاولی، رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی و مدیر کتابخانه‌های شهر کمبریج در ماساچوست هستم.

انجمن کتابخانه‌های عمومی، انجمنی است که به حمایت از نیازهای منحصر به فرد و در حال تحول متخصصان حوزه کتابخانه‌های عمومی اختصاص دارد. این انجمن (PLA) در سال ۱۹۴۴ تاسیس شده‌است و به نزدیک به ۱۰ هزار عضو در کتابخانه‌های عمومی بزرگ و کوچک در سراسر  ایالات متحده و کانادا خدمات می‌دهد که این خدمات در سراسر جهان در حال افزایش است.

انجمن (PLA) فرصت‌های تحصیلی مداوم و نوآوری های منحصر به فرد به کتابخانه‌های عمومی ارائه می‌دهد و همچنین همایشی را پیشنهاد می‌دهد که کارکنان کتابخانه‌های عمومی را به مشارکت سازنده دعوت می‌کند. طی همکاری با سازمان مادر، انجمن کتابخانه‌های آمریکا(PLA)، تلاش می‌کند تا به اعضای خود کمک کند تا نهاد مرکزی کتابخانه‌های عمومی را از طریق تربیت ناظران به عنوان متحدان ضروری برای مدیران کتابخانه‌های عمومی سازمان دهی کند.

باعث افتخار من است که در این همایش  که تمرکز آن بر طراحی و توسعه خدمات برای کتابخانه‌های عمومی است، شرکت کنم. حضور در جمع همکاران از سراسر جهان همیشه هیجان انگیز است همچنین مشتاق حضور در کنار شما هستم زیرا به عنوان یک مدیر در شهر کمبریج، زمان زیادی را صرف تفکر درباره این موضوعات کرده‌ام.

طراحی خدمات و توسعه آن‌ها از بسیاری جهات بازتابی از جوامع گسترش یافته‌است. همچنین بازتاب ارزش‌ها، اصول و اولویت‌ها است.

امروزه 17 هزار کتابخانه عمومی در ایالات متحده خدمات بسیاری فراهم می‌کنند از جمله برنامه‌های سوادآموزی اولیه، تامین منابع دیجیتال، کلاس‌های زبان و فناوری، همیاری با کارگران و خیلی بیشتر. حوزه و دامنه برنامه‌ها که توسط کتابخانه‌های عمومی ارائه شده به طور تصاعدی افزایش یافته‌ و بنابر نیاز به فرایندهای متفکرانه، آگاهانه و مشارکتی در طراحی و توسعه خدمات است.

خوشحالم که درودهای خود را به شرکت‌کنندگان در همایش بین‌المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی ارسال می‌کنم و از آنجایی که همه ما عاشق کتاب هستیم، صحبت را با سعدی شیرازی پایان می‌دهم:

«چه بلاهتی، نگهداری نکردن از کتاب از بی‌وفایی انسان است / هیچ چیز به اندازه کتاب وفادار نمی‌ماند.»

خداحافظ .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =