سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲

با حضور جمعی از معاونان و مدیران نهاد؛

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد

طی مراسمی با حضور معاونان نهاد، از فعالیت‌های لیلی هاشمی مدیرکل سابق فناوری اطلاعات تقدیر و مهدی رمضانی به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، آیین تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل، دوشنبه ۱۳ دی ماه با حضور سیدباقر میرعبداللهی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، محمد احمدوند، سرپرست معاونت اداری و مالی، لیلی هاشمی، مدیرکل سابق دفتر فناوری اطلاعات، سجاد محمدیان مدیرکل دفتر پژوهش و آموزش، سیامک محبوب، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، محمدعلی محمدی، سرپرست اداره کل منابع انسانی و امور پشتیبانی، مهدی رمضانی، سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و جمعی از کارکنان این اداره کل برگزار شد.

سید باقر میرعبداللهی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در این مراسم با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات گفت: فعالیت در این حوزه و به طور کلی در حوزه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات به دلایل مختلف، فعالیت حساس و مهمی است. به خصوص از این جهت که کار این حوزه، دستمایه طراحیِ مفهومی و روشی برای اجرا و عملیات را فراهم می‌کند.

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

وی افزود: بنیاد یک سازمان را اعم از این که فعالیت فرهنگی انجام دهد و یا اقتصادی، کارآمدی و کاربردی بودن روش‌ها تعیین می کند که این موضوع خود مبتنی بر این است که به شکل خاص و هدفمند متناسب با آرمان‌های آن سازمان طراحی و برنامه ریزی شده باشد. طبیعتاً بخشی از این محتوا و مفهوم در حوزه اداری و مالی و بخشی در حوزه برنامه ریزی قرار دارد و البته هر دو حوزه در خدمت رسالت‌ اصلی نهاد یعنی کتابخوانی و ترویج دانایی خواهد بود.

                                               

میرعبداللهی با اشاره به تأثیر غیرقابل انکارِ تغییر مدیران در پویایی هر سازمان گفت: «تغییر» درست و بهنگام، عنصر اساسی برای حفظ پویایی روش‌ها است. این تغییرات همیشه به معنای تنزل کیفیت عملکرد مدیران نیست، بلکه این تغییر، لازمه ذاتی برای پویایی سیستم‌ها و روش‌ها است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد  ادامه داد: خانم مهندس هاشمی چندین سال سابقه مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات نهاد را دارند. از سوی دیگر سابقه ۱۰ ساله فعالیت آقای رمضانی در حوزه فناوری اطلاعات نهاد و آگاهی او از اقتضائات این حوزه نشان داده که فرد مناسبی برای ادامه این مسیر است. ما از آقای رمضانی نه تنها انتظار داریم شرایط این اداره کل را پایدار و آماده به کار نگه دارد، بلکه خواستاریم گام‌هایی فراتر از وضع موجود بگذارد و به حسن جریان امور و ابداع وضعیت‌های نو در این حوزه دامن بزند.

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

تلاش برای ایجاد تسریع و تسهیل امورد در فعالیت‌های نهاد

محمد احمدوند، سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد نیز در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های مدیر کل سابق فناوری اطلاعات نهاد، طی سخنانی گفت: آقای رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور توصیه‌ای به بنده داشت مبنی بر اینکه «در مسئولیت های جدید بتوانیم تسریع و تسهیل را در انجام وظایف و مأموریت‌های نهاد لحاظ کنیم»؛ موضوعی که باید آن را به بخش‌های دیگر نهاد نیز تسری داد.

وی افزود: بنده با مشکلات و چالش های حوزه فناوری اطلاعات آشنا هستم و اذعان دارم که فعالیت در این حوزه، کاری پر زحمت است. امیدوارم مدیر جدید فناوری در به دوش کشیدن این بار سنگین با کمک دوستان و همکاران خود موفق باشد. بسیار باعث خوشحالی است که آقای میرعبداللهی از داخل مجموعه به فردی برای پذیرش این مسئولیت اعتماد کرده‌ و ایشان قطعاً از حمایت و پشتیبانی ما نیز در بخش‌های مختلف نهاد بهره‌مند خواهند بود.

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

تلاش حوزه فناوری اطلاعات برای تحقق سیاست‌های کلان نهاد

مهدی رمضانی، سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات نیز در این نشست طی سخنانی گفت: حدود ۱۰ سال است که با مجموعه فناوری اطلاعات نهاد و سرکار خانم هاشمی همکاری داشته‌ام و در این مدت فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته‌ایم. همکاران من در این حوزه اذعان دارند که پشتکار و پیگیری در حوزه فناوری اطلاعات، پروژه‌ها را، با توجه به امکانات و اقتضائات موجود، به بهترین شکل و کیفیت به سرانجام مطلوب خواهد رساند.

وی افزود: از این پس نیز تلاش خواهیم کرد با تعاملی که با سایر بخش های نهاد خواهیم داشت، این مسیر را ادامه دهیم. ما باید خدمات، زیرساخت‌ها و نیازهای فناوری سازمان را با توجه به سیاست‌های کلان مجموعه نهاد پیگیری و پویایی موجود را تقویت کنیم.

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

پایان تلاش ۱۷ ساله در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

ادامه این مراسم با سخنان لیلی هاشمی، مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد همراه بود. وی گفت: بیش از ۱۷ سال از حضور من در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌گذرد. در این سال‌ها تغییر و تحولات بسیاری در حوزه فناوری اطلاعات نهاد ایجاد شده و در حال حاضر اکثر فرآیندهای کتابخانه‌های عمومی کشور توسط نرم افزارهای جامع مدیریت کتابخانه‌ها که خودمان طراحی و پیاده سازی کردیم به اجرا درمی‌آید. امکان ارائه خدمات به اعضا و مراجعین در هر موقعیت مکانی و زمانی فراهم شده و در حوزه‌های اداری و مالی، کارکنان، حقوق و دستمزد و... فرآیندها را در سال‌های گذشته بازمهندسی کردیم و تلاش کردیم تکنولوژی را وارد قسمت های مختلف سازمان کنیم. موفقیت‌های به دست آمده در حوزه فناوری اطلاعات، مدیون زحمات تمام همکاران ما در ستاد و استان‌ها کشور بوده است.

مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد گفت: انتصاب شایسته آقای رمضانی را تبریک می گویم و از صمیم قلب خوشحال هستم که ایشان در این سمت به فعالیت خود ادامه خواهند داد. با شناختی که از روحیات و توانمندی های او دارم معتقدم که می‌تواند به راحتی این مجموعه را در مسیر حرکت خود هدایت کند.

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

در پایان سیدباقر میرعبداللهی حکم مهدی رمضانی را به سرپرستی دفتر فناوری اطلاعات نهاد تقدیم وی کرد.

در حکم سرپرستی مهدی رمضانی به سرپرستی دفتر فناوری اطلاعات نهاد آمده است:

جناب آقای مهدی رمضانی

با سلام

اینک و در پایان دوره ماموریت سرکار خانم مهندس هاشمی و ضمن قدردانی از زحمات ایشان، جناب‌عالی که صاحب تجربه، شایستگی‌های علمی و آشنا با مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هستید، با تأیید سرپرست محترم نهاد کتابخانه، با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات منصوب می شوید.

امیدوارم با همیاری همه همکاران آن معاونت در انجام شایسته وظایف سازمانی و افزایش بیش از پیش کارآمدی در ارائه خدمات فنی پیروز باشید.

سیدباقر میرعبداللهی

سرپرست معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

مراسم تکریم مدیرکل سابق فناوری اطلاعات نهاد و معارفه سرپرست این اداره کل برگزار شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =