شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶

با برگزاری مراسمی؛

الله بخش آذر پیوند در ویژه برنامه «از تبار قلم» کهگیلویه و بویراحمد مورد تقدیر قرار گرفت

برنامه از تبار قلم کهگیلویه و بویراحمد

ویژه برنامه «ازتبار قلم» در کهگیلویه و بویراحمد با تجلیل از الله بخش آذر پیوند، نویسنده ۴ اثر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، مراسم تجلیل از الله بخش آذر پیوند، نویسنده و پژوهشگر حوزه تاریخ انقلاب اسلامی ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد در ویژه برنامه «از تبار قلم» به میزبانی استان فارس و با مشارکت استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این برنامه مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از برگزارکنندگان و دست اندرکاران این برنامه فرهنگی، گفت: خوشبختانه نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری این نشست های فرهنگی در بستر فضای مجازی گامی اساسی در بحث شناساندن فرهیختگان و نویسندگان بومی استان ها برداشته است.


یاسر رحیمیان تصریح کرد: ویژه برنامه «از تبار قلم» فرصت مناسبی برای معرفی صاحبان قلم و اندیشه به تمامی جامعه است و این کار ارزشمند فرهنگی باعث رشد، شکوفایی و توسعه و رونق فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی در استان ها است.
وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد سرشار از غنای فرهنگی و دارای تاریخی با ادبیات اصیل، بکر و دست نخورده است که در سال های اخیر، نویسندگانی با قلم خود سعی و تلاش وافری برای شناساندن این تاریخ و ادبیات بومی و اصیل داشته اند و خوشحالم که نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری این برنامه ها این چهره های فرهنگی و صاحب آثار و نوشته های خوب را به جامعه معرفی می کند.


الله بخش آذر پیوند، نویسنده و پژوهشگر کهگیلویه و بویراحمدی نیز در این جلسه گفت: تنها راه نجات جامعه، توسعه فرهنگ است؛ کتاب ابزار اصلی فرهنگ در جامعه است و شکوفایی و توسعه فرهنگی، زمینه ساز پیشرفت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.
وی تصریح کرد: توجه به نویسندگان استانی و آثار آن ها باعث ایجاد انگیزه و دلگرمی خواهد شد و این محفل که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شده، گامی مهم و اساسی در توجه به مولفان بومی استان ها است؛ باید دست برگزار کنندگان این برنامه را به گرمی فشرد.
در پایان این مراسم از الله بخش آذر پیوند، نویسنده ۴ کتاب «چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی ایران»، «تاریخچه آموزش و پرورش سنتی و کلاسیک استان»، «تحولات سیاسی کشور در قیام عشایر جنوب و جنگ گجستان» و «موانع تاریخی توسعه نیافتگی کهگیلویه و بویراحمد» با اهدای لوح تقدیری از سوی علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تجلیل شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 8 =