یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

به منظور استانداردسازی و هدفمند کردن ایجاد فضاهای مطالعاتی در کشور؛

نشست توجیهی اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی در استان گیلان برگزار شد

آمایش سرزمینی کتابخانه های گیلان

نشست توجیهی اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با هدف استانداردسازی و هدفمندسازی ایجاد فضاهای مطالعاتی در کشور به میزبانی اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، نشست توجیهی اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان شنبه ۲۸ فروردین با حضور مجازی سیامک محبوب، مدیرکل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان؛ محمود داوودی، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان و همکاران اداره‌کل در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست که به منظور بررسی اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی در استان و برنامه‌ریزی انعقاد قرارداد اجرای طرح با مشارکت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اظهار امیدواری نسبت به اجرای این طرح فرهنگی و پژوهشی در استان گیلان، ثمره و نتایج آن را به سود مردم و دوستداران کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: این اقدام و تصمیم مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی قطعاً منجر به ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه به صورت متوازن در همه نقاط کشور و استان گیلان خواهد شد.

پریسا کرمی با قدردانی از مسئولین و دست‌اندرکاران اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت دانشگاه گیلان و با استفاده از تجربیات کارشناسان خبره در استان با نظارت مستمر اداره‌کل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به زودی در گیلان آغاز خواهد شد.

مدیرکل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این جلسه با ارزیابی اجرای طرح آمایش سرزمینی در برخی استان‌های کشور نظیر تهران، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، گلستان، کرمانشاه و خراسان شمالی، اجرای این طرح مهم را به منظور شناسایی مناطق مستعد ایجاد کتابخانه در کشور از لحاظ نیاز، اهمیت، پراکندگی و تمرکز جمعیتی و برخی استانداردها عنوان کرد.

سیامک محبوب در ادامه با تشریح برنامه‌های نهاد، هدف از اجرای طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی را تدوین دستورالعمل‌های موردنیاز برای اجرا در گستره ملی و آزمون آنها در گستره‌ای محدود عنوان کرد که پس از اتمام بخش آزمایشی طرح در سال ۱۳۹۷،‌ در هیئت امنای نهاد مصوب و در حال حاضر در چندین استان در حال اجرا است.

گفتنی است، در ادامه این نشست مجری طرح آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی در گیلان در خصوص نحوه اجرای این طرح در گیلان و نیز شرایط و ضوابط انعقاد قرارداد مشارکت مطالبی بیان داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =