دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه مطرح کرد؛

ضرورت پشتیبانی از نهاد برای اصلاح قانون تأسیس و توسعه زیر ساخت ها

مجتبی یوسفی نماینده  مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: از نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای توسعه زیر ساخت ها و همچنین اصلاح قانون تأسیس پشتیبانی خواهیم کرد. چرا که توسعه فرهنگ کتابخوانی توسعه جامعه به شما رمی رود. کتابخانه های عمومی متعلق به عموم مردم هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، عباس حسین زاده، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به منظور بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی با مجتبی یوسفی، نماینده مردم شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست، مجتبی یوسفی، با اشاره به مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی گفت: مشکلات دستگاه های فرهنگی به ویژه کتابخانه های عمومی در دوران اشتغال به کار در مجموعه فرمانداری اهواز تا به امروز معطوف به مباحث نیم درصد درآمد شهرداری ها است و این مشکل را می توان با استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای همیشه حل کرد.

وی ادامه داد: از نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای توسعه زیر ساخت ها و همچنین اصلاح قانون تأسیس پشتیبانی خواهیم کرد. چرا که توسعه فرهنگ کتابخوانی توسعه جامعه به شمار می رود. کتابخانه های عمومی متعلق به عموم مردم هستند و از هیچ کمکی برای حل مشکلات کتابخانه های عمومی دریغ نخواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه، عباس حسین زاده، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان ضمن ارئه گزارشی از وضعیت و شاخص های کتابخانه های عمومی در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه عنوان داشت: حل مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی، مطالبه اعضا و به ویژه قشر جوان و نوجوان است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان افزود:  با تامین منابع مالی کتابخانه های عمومی می توان کیفیت و سطح ارائه خدمات به مردم را نیز ارتقاء داد. افزایش سرانه مطالعه و  گسترش فضای کتابخانه ای یک مسئولیت مهم در جهت توسعه استان است که با همیاری مردم و عزم جدی مسئولین به ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  قابل اجرا است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 9 =