سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

گزارش تصویری/ ۲

تلاش کتابداران برای آماده سازی کتابخانه ها جهت میزبانی از اعضا طی یک ماه گذشته

گزارش تصویری کتابداران

با بازگشایی کتابخانه های عمومی در فاز اول و دوم، کتابداران با انجام فعالیت هایی همچون اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی فضای داخلی کتابخانه،‌ معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی و ... کتابخانه های عمومی را برای بازگشایی آماده کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه بازگشایی شدند. در فاز اول و دوم بازگشایی، کتابخانه‌ها با توجه به عدم حضور اعضا و مراجعان و به منظور بهره گیری مناسب از زمان، کتابداران به اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها،  تکمیل پروفایل کتابخانه در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی و سامان دهی فضای داخلی کتابخانه، تعویض بارکدها و برچسب های مخدوش، منظم کردن رده های کتب موجود در قفسه ها، اصلاح داده ها از جمله رده های نادرست، فاقد بخش و... و همچنین آماده سازی فضا و محیط کتابخانه برای حضور و خدمات رسانی به اعضا مطابق با دستورالعمل ارسالی اقدام کردند.

معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی، معرفی کتاب های جشنواره رضوی در فضای مجازی و ... به منظور ترویج و تشویق کاربران و اعضا به شرکت در جشنواره کتاب خوانی رضوی و ادامه فعالیت های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی با بهره گیری از تجهیزات، فضا و منابع کتابخانه ای از جمله اقداماتی است که کتابداران در فاز اول و دوم بازگشایی کتابخانه ها انجام داده اند تا از ابتدای تیرماه آماده پذیرش اعضا با رعایت شیوه نامه های ابلاغی باشند. 

در ادامه بخش دوم تصاویر حضور کتابداران را برای آماده سازی کتابخانه ها مشاهده می کنید. 

همچنین بخش اول تصاویر حضور کتابداران را برای آماده سازی کتابخانه ها را می توانید در اینجا ببینید.


استان زنجان


استان سمنان


استان قزوین


استان گلستان


استان مرکزی


استان خراسان جنوبی


استان یزد


 استان کرمان


استان تهران


 استان خراسان شمالی


استان ایلام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =