یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

گزارشی از یک اقدام خلاقانه در شهر حکم آباد جوین؛

جمعه های کتابخانه با ویژه برنامه «قصه های ظهر جمعه»

جمعه های کتابخانه با ویژه برنامه "قصه های ظهر جمعه"

همجواری کتابخانه مرحوم مسروری با نهاد امامت جمعه شهر حکم آباد جوین باعث اجرای طرحی خلاقانه در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی همزمان با اقامه نماز جمعه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همجواری کتابخانه مرحوم مسروری با نهاد امامت جمعه شهر حکم آباد جوین باعث اجرای طرحی خلاقانه در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی همزمان با اقامه نماز جمعه شده است.

مسئول کتابخانه عمومی مرحوم مسروری جوین گفت: به دلیل مجاورت کتابخانه مسروری با مصلای نماز جمعه شهر حکم آباد با اخذ مجوز نهاد کتابخانه های عمومی کشور، روزهای جمعه بخش کودک کتابخانه جهت خدمت رسانی به کودکان با اجرای ویژه برنامه قصه های ظهر جمعه دایر است.

ملکوتی ادامه داد: برخی از والدین که فرزند خردسال دارند، در نماز جمعه شرکت نمی کنند. چون همراه بردن خردسالان به مصلا موجب ایجاد مزاحمت برای دیگران می شود و ما با این کار توانستیم به والدین کمک کنیم تا بتوانند در نماز جمعه شرکت کنند. با اجرای این طرح، در مدت اقامه نماز جمعه، برنامه قصه گویی و دیگر برنامه های فرهنگی ویژه کودکان در کتابخانه اجرا می شود.

مسئول کتابخانه مرحوم مسروری ادامه داد: قصه گویی یکی از برنامه هایی است که در نهاد کتابخانه های عمومی کشور مورد توجه ویژه قرار گرفته است و قصه گوی خوب و با مهارت، تاثیر زیادی بر جذب مخاطب دارد.

ملکوتی یادآور شد: حجت‌الاسلام ابراهیمی فرد، امام جمعه شهر حکم آباد نیز با حمایت از این طرح، زمینه استقبال مردم از این طرح کتابخوانی را فراهم کرده است.

وی درباره اجرای این طرح با اشاره به لالایی های حضرت زهرا(س) برای فرزندان خود، گفت: قصه گویی یکی از ابزار  تربیت دینی است و قصه گویی می تواند زمینه ایجاد دولت اسلامی و تمدن اسلامی را فراهم کند.


 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =