یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

در هفته پایانی دی ماه ؛

دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در خراسان رضوی برگزار شد

دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در خراسان رضوی

در هفته پایانی دی ماه دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در هفته پایانی دی ماه دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در استان خراسان رضوی برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بجستان

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بجستان با حضور فرماندار و اعضای انجمن به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و جلب مشارکت مردمی در اهدای کتاب به کتابخانه ها برگزار شد.

تصویب تقویم زمانی جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۹۹، جمع آوری کتب مازاد شهروندان و ادارات شهرستان و تبلیغ طرح اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، برنامه های اداره کتابخانه های شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر و اعلام به ستاد دهه فجر و فرمانداری و درج در روزشمار دهه مبارک فجر، برپایی نمایشگاه کتاب توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در شهرستان از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چناران

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرچناران و سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش گلبهار با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

حمید انصاری فرد، فرماندار چناران در این جلسه ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سلیمانی، بر اهمیت موضوع  کتاب و کتابخوانی و لزوم برگزاری منظم جلسات انجمن تاکید کرد.

وی افزود: باید به فرهنگ کتابخوانی اهمیت بیشتری بدهیم و لازم است در این زمینه از شیوه های گوناگون از قبیل ایجاد میز مطالعه در محل ادارات، بانک ها، بیمارستان ها و دادگاه ها همراه با ارائه کتاب های کم حجم و جیبی اقدام  کنیم.

مریم نوروزی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کتابخانه ها پرداخت. وی در ادامه به بیان مزایای ایجاد کتابخانه های مشارکتی پرداخت و شرایط ایجاد این کتابخانه هارا برای اعضای انجمن تشریح کرد.

نوروزی افزود: اگر امکانات لازم را در هر مکانی ایجاد کنیم، شاهد افزایش فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم خواهیم بود. مدیران می توانند با کمترین امکانات، زمینه مطالعه کتاب را در ادارات خود ایجاد کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 10 =