شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

با محوریت کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی؛

«پاتوق های مقاله خوانی» در استان های مختلف کشور برگزار می شود

برنامه کتابخانه ها

دبیر اجرایی همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی از برگزاری «پاتوق های مقاله خوانی» با محورهای همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی در استان های مختلف کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی، دبیر اجرایی همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی از برگزاری «پاتوق های مقاله خوانی» با محورهای همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی در استان های مختلف کشور خبر داد.

وی گفت: برای غنای هرچه بیشتر این همایش و آشنایی کتابداران و دانشجویان کتابداری کشور با مفاهیم مرتبط با کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی، انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران در نظر دارد طی نشست هایی از قبل برنامه ریزی شده‌، به بررسی مقالات مرتبط با محورهای همایش بپردازد.

کوهی رستمی ادامه داد: تبادل افکار و اندیشه‌ها و تولید متون با همراهی صاحب نظران برای رشد و توسعه کتاب و کتابخوانی از اهدافی است که در این برنامه ها دنبال می شود.

همچنین، زهرا معظمی، دبیر کمیته پاتوق مقاله‌خوانی در باره نحوه اجرا و شیوه برگزاری پاتوق مقاله‌خوانی، گفت: «پاتوق مقاله‌خوانی» سلسله نشست‌های علمی مقاله‌ محور است که با تشکیل حلقه‌هایی از علاقمندان و متخصصان کتابخانه‌های عمومی و مرور انتقادی مقالات در جهت شناسایی، معرفی مشکلات کتابخانه‌های عمومی و ارائه راهکار برای برون‌رفت از مشکلات، برگزار می‌شود.

معظمی افزود: «پاتوق مقاله‌خوانی» سلسله جلساتی است که قبل از اختتامیه همایش ملی «کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی» در اهواز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اعضای انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران با برنامه ریزی در این زمینه، جلساتی برگزار می کند و در نهایت جلسه ای در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

دبیر کمیته پاتوق مقاله‌خوانی در خصوص نحوه تشکیل حلقه ها و برگزاری این نشست ها، گفت: تعداد شرکت‌کنندگان در هر جلسه بین ۸ تا ۱۵ نفر است و در استان‌هایی که افراد متقاضی به حد نصاب برسد، حلقه‌های آموزشی تشکیل می شود.

دبیر کمیته «پاتوق مقاله‌خوانی»، بیان کرد: «پاتوق مقاله‌خوانی» متعلق به همه کتابداران در انواع سازمان‌های متولی اعم از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه های مشارکتی، مستقل، آستان قدس، شهرداری، مساجد، هیأت امنایی و دانش‌آموختگان و دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی است.

علاقمندان می توانند تا ۳۰ دی ماه ۹۸ از طریق شماره تماس ۸۸۹۲۵۷۹۱-۰۲۱ داخلی 162 و یا نشانی الکترونیکیinfo.ipla۲۰۱۸@gmail.com با کمیته «پاتوق مقاله‌خوانی» ارتباط برقرار کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =