دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷

گفت و گو با مسئول کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص)؛

 در کتابخانه ما هر روز، روز کتاب و هر هفته، هفته کتابخوانی است

برنامه های کتابخانه عمومیمحمدرسول الله خرامه

مسئول کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) خرامه از برپایی جلسات مستمر و متنوع کتابخوانی به ویژه در بخش کودک کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، لیلا خادمیان، مسئول کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) با اشاره به فعالیت های فرهنگی این کتابخانه، اظهار داشت: در کتابخانه ما هر روز، روز کتاب و هر هفته، هفته کتابخوانی است و فعالیت های متنوع کتابخوانی به صورت پرشور، منظم و مستمر برگزار می شود. این امر موجب استقبال دوچندان خانواده ها و اعضا از برنامه ها به ویژه در حوزه مادر و کودک شده است.

خادمیان با اشاره به اینکه در سال جاری هشت کارگاه آموزش و سرگرمی ویژه کودکان در کتابخانه برگزار می شود، گفت: این کارگاه ها به منظور افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس کودکان و افزایش مهارت های دستی و تشویق و ترغیب کودکان و جذب آن ها به سمت و سوی کتاب و مطالعه برگزار می شود که از جمله آن ها می توان به کارگاه های قصه گویی عروسکی، طراحی و نقاشی، شعر خوانی، آموزش کاردستی و اوریگامی، خوشنویسی، قرآن، جمع خوانی کتاب و نشست های مستمر کتابخوان اشاره کرد.

این کتابدار با تشریح برنامه های کتابخانه در سال گذشته اضافه کرد: پس از هفته کتاب سال ۹۷ و در مدت زمان چهار ماه پایانی سال گذشته، ۵۵ فعالیت در بخش کودک، ۴۹ فعالیت آموزشی، ۱۶ نمایشگاه کتاب، ۲۲ برنامه مناسبتی، هفت جلسه مطالعاتی، سیزده نشست کتابخوان و نقد کتاب همچنین مسابقات کتابخانه ای و جلسات مشاوره در کتابخانه برگزار شده است.

به گفته وی بخشی از برنامه های ترویجی این کتابخانه با همکاری سایر سازمان ها و در قالب تفاهم نامه برگزار شده که موجب معرفی هرچه بیشتر خدمات کتابخانه های عمومی شده است.

مسئول کتابخانه عمومی محمد رسول الله(ص) همچنین با تصریح اینکه بخش کودک کتابخانه محمدرسول الله (ص) هفت سال است خدمات کتابخانه ای ارائه می کند، گفت: بخش کودک این کتابخانه با استقبال گسترده کودکان شهر همراه است و این بخش با مهدکودک ها، مدارس ابتدایی و راهنمایی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری گسترده دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 12 =