چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹

به همت کتابداران گنابادی انجام شد؛

حضور کاروان مروجان کتاب در روستاهای گیسور و نوده پشنگ

حضور کاروان مروجان کتاب در روستاهای گیسور و نوده پشنگ

کاروان مروجان کتاب شهرستان گناباد با حضور در روستاهای گیسور و نوده پشنگ برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با همکاری کتابخانه های عمومی  شهید ابدی شهری و شهید مطهری و اداره آموزش و پرورش شهرستان گناباد، کاروان مروجان کتاب با حضور در روستاهای گیسور و نوده پشنگ ، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کرد.

حضور کاروان مروجان کتاب در روستای گیسور

مسئول کتابخانه شهید ابدی شهری گناباد گفت: طبق هماهنگی با اداره آموزش و پرورش شهرستان گناباد و مدرسه شهید نوریانی روستای گیسور، کاروان مروجان کتاب کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد در مدرسه شهید نوریانی روستای گیسور در فاصله ۸۰ کیلومتری شهرستان گناباد حضور یافتند.

اسماء قلی زاده خاطر نشان کرد: قصه گویی از کتاب "آفتاب پرست عجیب" به همراه رنگ آمیزی تصویر آفتاب پرست و جواب دادن به سوالاتی که ازمتن کتاب تهیه شده بود، معرفی کتاب "سار کوچولو نمی تواند پرواز کند(داستان پرنده کتابخوان) " به همراه کتاب سازی ازکتاب معرفی شده و اهدای کتاب به کودکان محروم گیسور از جمله برنامه های کتابداران در روستای گیسور بود.

روستای نوده پشنگ میزبان برنامه های فرهنگی کاروان مروجان کتاب

مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری گناباد ادامه داد: در ادامه اجرای طرح کاروان مروجان کتاب، کاروان کتابداران کتابخانه های عمومی شهید ابدی و شهید مطهری گناباد در روستای نوده پشنگ از روستاهای محروم و در ۵۰ کیلومتری مرکز شهرستان حضور یافتند و برنامه های فرهنگی متنوعی را برای بچه های روستا اجرا کردند.

قلی زاده ادامه داد: در این روستا نیز برنامه های فرهنگی از جمله قصه گویی از کتاب "باستر خرگوشه عاشق کتاب خوندنه" و مسابقه نقاشی، اهدای کتاب به کتابخانه محروم مدرسه و بازدید از کتابخانه مدرسه و اجرای مسابقه برگزار شد.

وی یاداور شد: در این برنامه از سعید محمدیان سفیر کتاب فعال مدرسه شهید روشناوندی مقدم نیز تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است این معلم کتاب دوست، دانش آموزان کلاسش را به عضویت کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد در آورده و با وجود دوری مسافت ، هر ماه برای دانش آموزان از کتابخانه های عمومی کتاب به امانت گرفته و با خود به کلاس می برد.

گفتنی است در این دو برنامه با همکاری کانون فرهنگی آموزشی قلم چی، بسته های فرهنگی به ارزش ۳۰ میلیون ریال به دانش آموزان اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 7 =