یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸

با هدف برگزاری کارگاه‌های «زندگی بازی» در شهرستان بهارستان برگزار شد؛

جلسه آموزشی - توجیهی ویژه کتابداران بهارستان

جلسه توجیهی- آموزشی بهارستان

با هدف برگزاری کارگاه‌های «زندگی بازی» برای اعضای کودک کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان، جلسه آموزشی توجیهی ویژه مسئولان و کتابداران شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در راستای اجرای مصوبات جلسه فوق‌العاده شورای معاونین نهاد در شهرستان بهارستان و با هدف برگزاری کارگاه‌های «زندگی بازی» برای اعضای کودک کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان، جلسه آموزشی توجیهی برای تعدادی از مسئولان و کتابداران شهرستان با حضور سعید بی نیاز، مدرس دوره و مژگان داداشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی برگزار شد.

سعید بی نیاز، کارشناس ارشد روان شناسی بالینی به بیان پیشینه برگزاری این دوره ها در تهران پرداخت و گفت: مهارت های ده گانه زندگی، عنوان کارگاه هایی است که به صورت رایگان در ۲۷ باب از کتابخانه های عمومی شهر تهران ویژه رده سنی کودک برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی برای دانش آموزان دبستانی گفت: طرحی آزمایشی در پاییز سال ۱۳۹۶ در ۵ کتابخانه عمومی منتخب شهر تهران برگزار و با استقبال خوبی از سوی اعضای کودک کتابخانه روبه رو شد. با توجه به تمایل والدین و اعضای کتابخانه ها  به این نتیجه رسیدیم که کارگاه های مهارت های زندگی را به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ۲۷ کتابخانه عمومی شهر تهران برای «گروه سنی کودکان» برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: آموزه های این کارگاه ها که به صورت رایگان برگزار می شود از آسیب هایی همچون اعتیاد، افسردگی، روحی و روانی و... در آینده جلوگیری خواهد کرد. بعلاوه توانمندی کودکان را نیز افزایش می دهد، به گونه ای که در مواجهه با مشکلات زندگی، راه مقابله را بهتر انتخاب می کنند.

در ادامه سعید بی نیاز، کارشناس ارشد روان شناسی بالینی به بیان مطالبی با محوریت مهارت های ۱۰ گانه زندگی برای حاضران پرداخت و کتابداران و مسئولان کتابخانه ها با موضوعاتی چون خودآگاهی، همدلی، ارتباط مؤثر، مهارت های ارتباطی، مقابله با استرس، مقابله با هیجان های منفی، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، حل مسئله و تصمیم گیری و نیز با کتاب «مهارت های زندگی برای دانش آموزان دبستان» که در این دوره تدریس خواهد شد، آشنا شدند.

گفتنی است، گروه مشاران و مدرسان روان شناسی به سرپرستی سعید بی نیاز، این کارگاه های آموزشی را ویژه گروه های سنی ۱۰، ۱۱ و ۱۲ سال، در ۴۸ جلسه به صورت هفتگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان برگزار خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =