شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵

به همت کتابدار کتابخانه عمومی وکیلی انجام شد؛

برگزاری برنامه های خلاقانه فرهنگی در مدارس نیشابور

قصه گویی و کتابخوانی در مدارس نیشابور

به همت کتابدار کتابخانه عمومی وکیلی نیشابور، مدارس نیشابور هر هفته میزبان برنامه هایی خلاقانه ای می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت معصومه جهان تیغ، کتابدار کتابخانه عمومی وکیلی نیشابور برنامه های خلاقانه هر هفته در قالب طرح کتابخوانی و قصه گویی در مدارس نیشابور برگزار می شود.

کتابدار کتابخانه عمومی وکیلی نیشابور گفت: کودکان از طریق داستان‌ها و افسانه‌ها با حقایق زندگی آشنا می‌شوند. تأثیرپذیری از شخصیت‌های قصه، پرورش خلاقیت و افزایش گنجینه واژگان کودکان نیز از دیگر آثار آموزشی و تربیتی قصه به شمار می‌رود.

جهان تیغ، افزود: طی هماهنگی با مدارس اطراف کتابخانه، روزهای یکشنبه و سه شنبه در مدارس حضور پیدا می کنیم و برای بچه ها برنامه های متنوعی اعم از قصه گویی و معرفی کتاب اجرا می کنیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه دانش آموزان از برنامه های قصه خوانی استقبال خوبی داشته اند و نکته جالب توجه این برنامه، قصه گویی توسط دانش آموزان است.

جهان تیغ اضافه کرد: معرفی کتاب نیز بخشی از برنامه است که طی آن کتاب های مناسبی به دانش آموزان معرفی شود و دانش آموزان علاقمند می توانند کتاب ها را مطالعه و در جلسه بعدی قصه گویی، خلاصه کتاب ها را برای همکلاسی های خود تشریح کنند.

کتابدار کتابخانه عمومی وکیلی ادامه داد: همچنین در کلاس قصه گویی،  مسابقه آشنایی با اسامی کتاب‌ها و نویسندگان مطرح نیز برگزار می شود و دانش آموزان اطلاعات کتاب شناختی خود را محک می زنند. تصویر سازی کتاب و خلاصه نویسی قصه خوانده شده نیز از فعالیت های حاشیه ای، در کلاس است.

وی با اشاره به استقبال و علاقه دانش آموزان ادامه داد: در کلاس های مدرسه در پایه های مختلف تحصیلی کلاس قصه گویی برگزار می شود و به این واسطه دانش آموزان علاقمند زیادی نیز عضو کتابخانه شده اند.

جهان تیغ افزود: نشست های کتاب خوان نیز در مدارس برگزار می شود و در نشست های کتاب خوان مدرسه ای دانش آموزان کتاب های خود را معرفی می کنند و در برنامه های قصه گویی از کتاب های معرفی شده در نشست کتابخوان قصه گویی می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 5 =