سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

اجمالی/ دبیرکل نهاد در بازدید شورای معاونین نهاد از کتابخانه مرکزی یزد مطرح کرد؛

راه اندازی کتابخانه های مرکزی در کشور با حضور مدیران جوان مورد توجه قرار گرفته است

جلسه شوراي معاونين در شهرستان بهاباد

دبیرکل نهاد، دربازدید از پروژه کتابخانه مرکزی یزد گفت: در سال‌های اخیر با حضور مدیران جوان و سیاست‌گذاری‌هایی که در هیأت امنای نهاد صورت گرفته با اختصاص اعتبارات مناسب، افتتاح و راه‌اندازی کتابخانه‌های مرکزی در کشور مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در بازدید دبیرکل و اعضای شورای معاونین نهاد از پروژه کتابخانه مرکزی یزد که با حضور  محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، غلامعلی سفید، رئیس شورای شهر یزد، مجتبی فرهمند، شهردار یزد و مدیرکل کتابخانه‌های استان یزد همراه بود، پروژه کتابخانه مرکزی یزد به طور موقت، تحویل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شد.

علیرضا مختارپور در این بازدید با اشاره به رویکرد نهاد در دوره جدید مدیریتی گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با حضور مدیران جوان و سیاست‌گذاری‌هایی که در هیأت امنای نهاد صورت گرفته، با اختصاص اعتبارات مناسب، افتتاح و راه‌اندازی کتابخانه‌های مرکزی در کشور مورد توجه ویژه قرار گرفته است. افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد، کتابخانه مرکزی مشهد که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود، در جهت همین رویکرد بوده که افتتاح کتابخانه مرکزی یزد نیز در این روند قرار گرفته است.

در ادامه این بازدید مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد، با اشاره به رویکرد جدید نهاد در تبدیل کتابخانه‌ها به مراکز فرهنگی اجتماعی چند منظوره، گفت: با تدبیر دبیرکل نهاد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنا شد حوزه فعالیت‌های کتابخانه‌ها فراتر از مخزن و سالن مطالعه باشد که بر این اساس بخش‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌های اجرایی و آموزشی به طور مفصل در این طراحی‌ها دیده شد و بخش آموزش، گالری و خانه کودک در بخش کودک نیز که یکی از بخش‌های هزینه‌بر در حوزه تجهیزات بود، به این طراحی‌ها اضافه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =