دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۶

کتابدار کتابخانه پیامبر رحمت(ص) میانه؛

نهاد، پرچمدار ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور است

مخزن كتابخانه

سیما یوسفی، کتابدار کتابخانه پیامبر رحمت(ص) میانه، ضمن تشریح فعالیت های این مرکز در راستای ترویج کتابخوانی گفت: امیدوارم پرچم نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچنان و مانند همیشه در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی بالا باشد.

سیما یوسفی، کتابدار کتابخانه پیامبر رحمت(ص) میانه در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، در آستانه هفته کتاب در تشریح فعالیت های کتابخانه خود گفت: عضوگیری و تبلیغ در بین خانواده ها برای آشنایی با کتابخانه در سطح شهر و برگزاری جلسات نقد کتاب برای آگاهی با محتوای کتاب، جمع خوانی، نشست های کتابخانه ای و مدرسه ای کتابخوان از جمله فعالیت هایی است که در کتابخانه پیامبر رحمت(ص) میانه صورت می گیرد.
وی با اشاره به فضای کتابخوانی حاکم بر جامعه عنوان کرد: فضای کتابخوانی یکی از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود. لذا در یک سال گذشته با برگزاری نشست های کتابخانه ای و مدرسه ای و همچنین معرفی کتاب هایی در قالب طرح کتابخوان ماه توسط نهاد کتابخانه های عمومی، در سطح کتابخوانی رو به بهبود است. ما هر چقدر کودکان، نوجوانان و جوانان خود را با فرهنگ کتابخوانی و پیشینه غنی آن آشنا کنیم، به همان میزان می توانیم خود را در برابر دشمنان حفظ کنیم. حضور در مدارس و ارتقای آگاهی دانش آموزان و خانواده ها و دعوت از آنها برای شرکت در جلسات نقد کتاب ما را در رسیدن به اهداف یاری می کند.
وی افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی در قالب نشست ها، قصه گویی، جمع خوانی، نقد کتاب و همچنین همکاری با سایر ادارت فرهنگی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی با برگزاری مسابقات اینترنتی و پیامکی می تواند عموم را در سطح شهرستان ترغیب به مطالعه کند که این امر در سطح شهرستان ما به صورت مستمر انجام می گیرد.
این کتابدار با اشاره به تاثیر مثبت جشنواره کتابخوانی رضوی در اقبال عمومی به کتاب و مطالعه بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در سطح فرهنگی منطقه ما داشته و دارد. به دلیل اعتقاد و ایمانی که مردم ایران و شهر ما به امام رضا (ع) دارند برگزاری این جشنواره ها و منابع معرفی شده که در تمام کتابخانه های عمومی موجود است، کودکان، نوجوانان و جوانان را ترغیب به مطالعه و آشنایی با سبک زندگی این امام معصوم می کند.
وی در پایان گفت: در طرح کتابخوان ماه نیز از آنجاکه این کتاب ها متناسب با سلایق اقشار مختلف و در موضوعات و مناسبت های متنوع انتخاب می شود، خانواده ها ترغیب می شوند که در جلسات نقد و بررسی این آثار در کتابخانه ها، شرکت کنند و از محتوای کتاب ها آگاهی پیدا کنند. من به عنوان یک کتابدار امیدوارم پرچم نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچنان و مانند همیشه در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی بالا باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =