چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹

در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛

بازگشایی کتابخانه عمومی حاج حسین واعظ حسینی خاروانا

بازگشایی کتابخانه حاج حسین واعظ حسینی خاروانا

همزمان با هفته کتاب، کتابخانه عمومی حاج حسین واعظ حسینی خاروانا در شهرستان ورزقان، پس از مرمت و بازسازی بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، مراسم بازگشایی کتابخانه عمومی حاج حسین واعظ حسینی خاروانا پس از مرمت و بازسازی، با حضور مدد سمندری، معاون فرماندار شهرستان ورزقان؛ بهنام اسماعیلی، بخشدار خاروانا؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، توسعه فرهنگی را زیربنای تمام توسعه ها دانست و گفت: شاخص سرانه مطالعه یکی از اصلی ترین شاخص های توسعه فرهنگی است که باید جهت ارتقای آن تلاش همه جانبه صورت بگیرد.

خدایی با اشاره به رابطه بین سرانه مطالعه و توسعه یافتگی یک منطقه، وجود کتابخانه و روی آوردن به مطالعه کتاب را یکی از راهکارها و زمینه های افزایش سرانه مطالعه دانست و گفت: افزایش سرانه مطالعه، لازمه ارتقای رشد فکری و در نهایت لازمه توسعه یک منطقه است.

در ادامه مراسم شهرام خدایی یکی از مهم ترین اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان را بازسازی و مرمت کتابخانه های عمومی استان کرد و گفت: برای دست‌یابی شهروندان به منابع کتابخانه ای، نیازمند تجهیز، نوسازی و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها هستیم.

شایان ذکر است، پروژه مرمت و بازسازی کتابخانه عمومی شهید نیازی لاریجان با صرف بودجه ای بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و سهم استان از نیم درصد درآمد شهرداری ها، انجام شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =