سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲

در آستانه هفته کتاب انجام شد؛

بازدید نماینده مجلس خبرگان رهبری در فسا از کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی

بازدید عضو خبرگان رهبری از کتابخانه فسا

در آستانه هفته کتاب، آیت الله احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری، مهمان کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی فسا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در آستانه هفته کتاب به دعوت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا، آیت الله احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در کتابخانه عمومی آیت الله دکتر احمد بهشتی فسا ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه و اقامه نماز ظهر و عصر در کتابخانه، با کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فسا دیدار کرد و با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی و فعالیت های مؤثر کتابداران، از ضرورت تقویت کتابخانه های عمومی گفت.

آیت الله احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بازدید از کتابخانه، بیان کرد: توصیه من به مردم این است که به کتاب و کتابخوانی اهمیت بدهند. کتابخانه های عمومی را باید تقویت کنیم و هرکسی باید تعدادی کتاب در کتابخانه شخصی در منزل داشته باشد و در اوقات فراغت مشغول مطالعه کتاب باشد. به ویژه بچه ها و کودکان را باید از کودکی به خواندن کتاب عادت داد.

وی افزود: رشد و ترقی و پیشرفت مملکت در این است که ملت فهیم و دانشمند و باسوادی داشته باشیم. در دنیای امروز حرف اول را مردم و ملت هایی می زنند که از نظر علم و دانش پیشرفت کرده اند. اگر ملتی به لحاظ صنعتی پیشرفته محسوب می شود، به برکت علم و کتاب و کتابخوانی است. باید سعی کنیم میزان مطالعه در نسل جوان را افزایش دهیم  و کتاب خواندن از عادات جوانان ما باشد و از کتاب هیچ زمانی فاصله نگیرند.

آیت الله بهشتی خاطرنشان کرد: مردم ایران همیشه پیشرفته ترین ملت بوده اند. در قبل و بعد از اسلام نیز، بنیان تمدن اسلامی را ایرانی ها گذاشتند. باید ادامه دهنده آن راه باشیم و تمدن اسلامی را در قرن بیست و یکم، ما به دنیای اسلام و جهان بشریت عرضه کنیم و این امر تنها به برکت علم و کتاب و کتابخوانی میسر می شود.

وی تصریح کرد: کتابداران مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و خدمات آن ها ارزشمند است. سعی کنید هرچه بیشتر نسل جوان را به کتاب و کتابخوانی تشویق کنید. در کتابخانه مراجعان مهمان هستند و کتابداران نقش مهماندار را دارند و کتابدار هرچه با صفا و با محبت برخورد کند، در جذب مخاطب مؤثر است.

این خیر کتابخانه ساز شهر فسا همچنین ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه عمومی آیت الله دکتر احمد بهشتی گفت: این کتابخانه در مقایسه با کتابخانه های عمومی در دیگر شهرها رشد خوبی داشته است و با اینکه تنها هفده سال از تأسیس آن گذشته، بسیار پیشرفت کرده و با شرایط و مقتضیات روز به ویژه در حوزه کودک و نوجوان منطبق شده است.

گفتنی است در این دیدار همچنین درخصوص وضعیت کتابخانه های عمومی و کتابخوانی در شهرستان فسا با آیت الله احمد بهشتی گفت و گو شد.

 

چ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =