جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸

معرفی کتاب‌خوان ماه دی(۲)؛

پیشاهنگ جهاد و شهادت

«پیشاهنگ جهاد و شهادت» شایسته‌ترین توصیفی است که رهبر معظّم انقلاب اسلامی مدّظلّه‌العالی از  سید مجتبی میرلوحی (۱۳۰۳-۱۳۳۴) داشته‌اند و زندگی و طرز عاشقانه شهادت ایشان را در شکل‌گیری روحیه انقلابی خود در سال‌های نوجوانی و جوانی مؤثر دانسته‌اند.

سیّد مجتبی، فرزند پدری شریف و غیور، از کودکی با بی‌عدالتی‌ و ظلم‌های اجتماعی مواجه بود؛ وی فعالیت انقلابی، علیه نظام دیکتاتوری پهلوی و استعمار را از دوران دبستان و دبیرستان آغاز کرد.

«جوان‌ترین رهبر» سرگذشت‌نامه‌ای داستانی از دوران زندگی «سیدمجتبی نواب صفوی» فرزند سید جواد میرلوحی است، که شهرت نواب صفوی را از مادر بزرگوارش گرفت. این کتاب با بیانی شیوا و زبانی سلیس ابعاد اجتماعی، سیاسی و مذهبی زندگی کوتاه این مبارز شهید را بر اساس مصاحبه با خانواده شهید و تحقیق و تفحص بسیار روایت می کند.

اگر مایلید در آستانه شصت‌ودومین سال‌روز شهادت شهید نواب صفوی (۲۷ دی‌ماه ۱۳۳۴) با زندگی و مجاهدت‌های رهبر مؤثر و ایثارگر جمعیت فدائیان اسلام آشنا شوید و هم‌زمان مطالعه دلپذیر یک کتاب جذّاب را تجربه کنید کتاب «جوان‌ترین رهبر» از فهرست کتاب‌خوان دی‌ماه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انتخاب مناسبی خواهد بود.