شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸

با مشارکت بنیاد قلم‌چی و فرمانداری قروه؛

تفاهم‌نامه همکاری برای تکمیل و ساخت کتابخانه شهرستان قروه منعقد شد

تفاهم نامه قلم چی

با مشارکت بنیاد علمی-آموزشی قلم‌چی و فرمانداری قروه تفاهم‌نامه همکاری برای تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه عمومی شماره ۳ در قروه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های کردستان، اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای تکمیل و ساخت کتابخانه عمومی در شهرستان قروه خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه با حضور مدیرعامل بنیاد قلم‌چی، فرماندار قروه و نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی منعقد شد. موضوع این تفاهم‌نامه کتابخانه عمومی نیمه‌کاره (شماره ۳) شهرستان قروه است که به‌موجب آن ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از این کتابخانه پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی متعهد به پرداخت مبلغ ۵ میلیارد ریال شده است و ۵۰ درصد این اعتبار نیز توسط فرمانداری قروه تأمین خواهد شد. بر اساس تعهدات صورت‌گرفته پرداخت‌ها از سوی طرفین در سه قسط انجام می‌شود که پرداخت قسط نخست توسط فرمانداری و پرداخت پایانی نیز توسط بنیاد قلم‌چی است. بر اساس برنامه و تعهدات طرفین این پروژه ابتدای سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: طبق توافقات انجام‌شده کتابخانه مذکور پس از ساخت و بهره‌برداری با عنوان «بنیاد قلم‌چی» نام‌گذاری می‌شود و قرار است به‌صورت هم‌زمان به بانوان و آقایان خدمات ارائه دهد.

گفتنی است، عملیات ساخت کتابخانه شماره ۳ قروه که از طرح‌های مصوب ملی است،  از سال ۸۵ آغاز و پس از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، به دلیل نبود اعتبار در سال ۸۹ متوقف شده است. این پروژه واقع در بخش شرقی شهر قروه، در سه‌طبقه و با زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع ساخته می‌شود.