پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۶

همزمان با سراسر کشور؛

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در بیرجند برگزار شد

زور وداع یاران

ویژه برنامه سراسری سوگواره ادبی «روز وداع یاران» به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف گرامیداشت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان در بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، ویژه برنامه سوگواره ادبی «روز وداع یاران» به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف گرامیداشت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان همزمان با سراسر کشور در بیرجند برگزار شد.

محمود حاجی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این مراسم گفت: در این ویژه برنامه سراسری که با حضور اهالی فرهنگ و ادب و مسئولین کشوری و استانی برگزار شده است، شاعران به شعرخوانی پیرامون شخصیت شهید آیت الله رئیسی و ۷ شهید همراهشان می پردازند.

وی گفت: رئیس جمهور شهید توجه ویژه به فرهنگ داشتند و از همین رو در استان کارهای بزرگی انجام شد. در این دولت تا کنون ۷ کتابخانه افتتاح شده و ۸ پروژه دیگر جان دوباره گرفته که مهم ترین آن کتابخانه مرکزی شهرستان قاین است.

حاجی افزود: در این دولت اعتبارات کتابخانه های عمومی افزایش چشمگیری داشته و در مدت سه سال دولت شهید آیت الله رئیسی ۱۲ برابر شده است.

سردار علیرضا یوسفی، جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان گفت: هر اثر هنری و شعری که سروده می شود دارای پیام های زیادی است که چه خوب است پیام آن اخلاقی، تمدن سازی باشد. رئیس جمهور در قلب مردم جای داشت و هیچگاه در کار به خود استراحت نمی داد.

در این مراسم از نماهنگ چشم به راه به کارگردانی مرتضی معتمدی راد، تهیه کنندگی خلیل خسروی طناک با تصویربرداری سیدمرتضی حسینی، تدوین محمدصالح نعمتی رونمایی شد. در بخشی از این نماهنگ حضور باشکوه مردم در تشیع شهید آیت الله رئیسی به تصویر کشیده شده است.

 علی اکبر حسامی یکی از شاعران حاضر در این مراسم گفت: شهید رئیسی مردی بزرگ بود که برای مردم ایران خدمات بزرگی انجام داد و من احساس وظیفه کردم که چند بیتی در وصف این بزرگمرد بسرایم.

همچین طوبی یوسفی، دیگر شاعر حاضر در این مراسم گفت: شهید آیت الله رئیسی مردی خستگی ناپذیر بود، که جایش هم اکنون در بین ما خالی است.

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در بیرجند برگزار شد

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در بیرجند برگزار شد

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در بیرجند برگزار شد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =