سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۱

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

اصلاح قانون تأسیس نهاد در نوبت بررسی صحن علنی/ کتابخانه علامه زنجانی مصداق مجاهدت فرهنگی

بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از کتابخانه علامه شیخ عبدالکریم زنجانی بر ضرورت اصلاح قانون تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تأکید کرد و گفت: این طرح در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با همراهی محمد رضاخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان روز دوشنبه ۶ اسفندماه ۱۴۰۳، از کتابخانه عمومی علامه شیخ عبدالکریم زنجانی بازدید کرد.

مرتضی آقاتهرانی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه، با تأکید بر ضرورت اصلاح قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: در کمیسیون فرهنگی مجلس به مقوله کتابخانه‌های عمومی کشور و وضعیت معیشتی کتابداران توجه داشتیم و در همین راستا یک کمیته فرهنگی تشکیل و نواقص قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور اصلاح شد تا پس از این اصلاح هم کتاب بتواند خود را خوب به مردم عرضه کند، هم کتابداران بتوانند به خوبی فعالیت کنند و هم کتابخانه‌ها پویاتر باشد.

طرح اصلاح قانون تأسیس نهاد در نوبت بررسی صحن علنی/ فعالیت کتابخانه علامه زنجانی مصداق مجاهدت فرهنگی

وی ادامه داد: پیرو پیگیری‌های مستمر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، این طرح توسط کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است. تعداد امضای لازم برای اولویت‌بخشی طرح آن در صحن علنی نیز جمع شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با بودجه فرهنگی سال ۱۴۰۳، علی الخصوص بودجه کتابخانه‌های عمومی کشور، عنوان کرد: اصلاح فرهنگ ضروری است و برای تحقق این مهم بایستی هزینه کرد. اگر امروز در اقتصاد هم مشکل داریم، بخشی از آن به صورت زیربنایی به مسائل فرهنگی مربوط است. سرانه فرهنگ در کشور ما بسیار پایین است و قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیست. کمیسیون فرهنگی مجلس برای دستیابی به اهداف فرهنگی تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد: از کتابخانه تازه‌تأسیس علامه شیخ عبدالکریم زنجانی بازدید کردم. کتابخانه دیگر نمی‌تواند مکانی ایستا و منتظر استفاده کاربران باشد، این امر به‌ویژه این روزها که فضای مجازی فراگیر شده است محقق نمی‌شود؛ بلکه باید جهادی در این حوزه از سوی متولیان انجام شود و کتابداران به میان مردم بیایند.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات افزود: در این کتابخانه این مجاهدت را احساس کردم و جهت‌گیری به همین سو است. افتتاح چنین کتابخانه‌ای در یکی از مناطق محروم زنجان مایه مباهات است و در بلندمدت شاهد آثار مثبت آن خواهیم بود. از همه بانیان این کتابخانه از استاندار محترم و سایرین تقدیر می‌کنم.

آقاتهرانی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله احداث این کتابخانه در منطقه اسلام‌آباد زنجان مایه خیر و برکت باشد و شاهد رشد عمیق فکری فرزندان این مرز و بوم باشیم.

طرح اصلاح قانون تأسیس نهاد در نوبت بررسی صحن علنی/ فعالیت کتابخانه علامه زنجانی مصداق مجاهدت فرهنگی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =