یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱

با فعالیت ۱۸۵ باب کتابخانه در کشور؛

کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ همراه مردم است

کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج در نوروز 1403
کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج

همزمان با فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۳، ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در تعطیلات فعال بوده و به ارائه خدمات کتابخانه ای به اعضا و مسافران نوروزی می پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با فرارسیدن عید نوروز و سال ۱۴۰۳ هجری شمسی، به منظور ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مخاطبان و مسافران نوروزی و بهره‌برداری اعضا از فرصت تعطیلات برای آمادگی شرکت در آزمون‌ها، تعدادی از کتابخانه‌های عمومی در این ایام فعال خواهند بود.

بر این اساس در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۳ در مجموع ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در سطح کشور در خدمت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ (با ۱۵۵ باب کتابخانه فعال) رشد حدود ۲۰ درصدی داشته است. در دوم فروردین ماه با ۱۷۹ باب، بیشترین تعداد کتابخانه فعال خواهد بود و در سیزدهم فروردین ماه نیز حداقل ۱۰۹ باب کتابخانه آماده ارائه خدمات است.

گفتنی است، در استان خراسان رضوی ۱۹ باب کتابخانه، در استان ایلام ۱۶ باب کتابخانه، در استان‌های بوشهر و تهران هر کدام ۱۴ باب کتابخانه، در استان فارس ۱۱ باب کتابخانه، در استان خراسان جنوبی ۹ باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام ۷ باب کتابخانه، در استان‌های کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام ۶ باب کتابخانه، در استان‌های گلستان، مرکزی و همدان هر کدام ۵ باب کتابخانه، در استان‌های البز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان و یزد هر کدام ۴ باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، قزوین، لرستان و هرمزگان هر کدام ۳ کتابخانه، در استان‌های اردبیل، سمنان، کردستان و گیلان هر کدام ۲ کتابخانه و در استان‌های کرمان و قم هر کدام یک کتابخانه فعال خواهد بود.

فهرست کتابخانه‌های فعال در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و ساعات کاری آنها را می‌توانید اینجا ببینید و از طریق سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی به نشانی www.samanpl.ir به موقعیت آنها دسترسی پیدا کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 0 =