دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸

در اختتامیه جشنواره دوسالانه نشان هدهد سفید البرز عنوان شد؛

جشنواره هدهد سفید گامی بزرگ برای ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب است

هدهدسفید

علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در اختتامیه جشنواره دوسالانه نشان هدهد سفید، گفت: جشنواره نشان هدهد سفید گامی بزرگ برای ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، مرحله پایانی دومین دوسالانه جشنواره هدهد سفید با رقابت حضوری داوران کتابخوان در کتابخانه عمومی امیرکبیر شهرستان کرج با حضورعلی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، داوران کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار شد و نفرات برتر از سوی داوران جشنواره معرفی شدند.

در این مراسم علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز ضمن تقدیر از کودکان، نوجوانان، کتابداران و برگزارکنندگان دومین دوسالانه جشنواره هدهد سفید، عنوان کرد: توسعه کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کتاب در جامعه امروز ضرورتی انکارناپذیر است و نسل امروز بیش از هر زمان دیگری به مطالعه و انس با دکتاب نیازمند است؛ چراکه پیشرفت و امید در جامعه با آگاهی امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه جشنواره نشان هدهد سفید یکی از جشنواره های موفق و اقدامی شایسته در نهاد کتابخانه های عمومی کشور بود، تصریح کرد: جشنواره نشان هدهد سفید گامی بزرگ برای ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب و مطالعه است و این یکی از اهدافی است که در این جشنواره دنبال می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در پایان با بیان اینکه در جشنواره هدهدسفید همکاران کتابدار و ستادی زحمات زیادی را متقبل شده و تلاش فراوانی کردند، بیان کرد: برگزاری جشنواره ها با موضوع کتاب علی رغم زحماتی که برای همکاران کتابخانه های عمومی استان دارد، نتیجه آن شور و نشاط و انگیزه در کودکان و نوجوانان است که این اقدام را لذت بخش می کند.

گفتنی است، در این دوره از جشنواره هدهد سفید 24 داور در بخش های کودک، نوجوان و بزرگسال به صورت حضوری با یکدیگر به مدت 4 ساعت به رقابت پرداختند و در نهایت داوران جشنواره 13 نفر را به شرح ذیل در بخش های کودک، نوجوان و بزرگسال معرفی کردند.

بخش کودک:
 

هستی خاموشی از کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) هشتگرد
عرفان معصومی از کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) هشتگرد
محیا صاحبیان از کتابخانه عمومی امام باقر(ع) نظرآباد
یسنا سوری از کتابخانه عمومی استادمحمدی اشتهارد
نیلا بنایی قلعه از کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج
تارا سلیمی شهرکی از کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج

بخش نوجوان:
 

نازیلا حسین نژاد از کتابخانه عمومی امام باقر(ع) نظرآباد
حسین یادگاری کتابخانه عمومی امام باقر(ع) نظرآباد

بخش کتابداران:

سعیده عبدالملکی از کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) هشتگرد
هاجر حقدان از کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رحمانیه اشتهارد
کلثوم میرزاحسینی از کتابخانه عمومی دهخدا محمدشهر
ساناز موسوی از کتابخانه عمومی شهیدچمران محمدشهر
شهلا عبادپور علی آباد از کتابخانه کودک و نوجوان قاصدک فردیس

گفتنی است، داوری این دوره از جشنواره دومین دوسالانه هدهد سفید برعهده لیلا علیشاهی، حمزه جهان تیغی و حسن ابوالحسنی  بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 7 =