چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴

با معرفی ۳۹۳ برگزیده؛

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان به ایستگاه پایانی رسید

image-20220420103127-5.jpeg

آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولان استانی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، آیین اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان با حضور امینه دریانورد، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ احسان کامرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان؛ فرزاد ابراهیمی، معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری بندرعباس؛ سعید عبدلی زاده، رئیس حوزه هنری استان؛ اسماعیل جهانگیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسئولین و کتابدوستان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان در این مراسم اظهارداشت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از شاخص ترین فعالیت های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی است که امسال یازدهمین دوره آن در استان هرمزگان با ۳۹۳ برگزیده پایان یافت.

دریانورد ضمن قدردانی از مشارکت ادارات و ارگان های مختلف در برگزاری این جشنواره و تریج فرهنگ کتابخوانی، افزود: برگزاری این دوره از جشنواره از ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ تا پایان آذر ماه با شش منبع در سه رده کودک و خردسال، نوجوان و جوان و در بخش جوان و بزرگسال به شیوه مجازی به صورت فردی و خانوادگی آغاز شد.

وی، میزان مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان هرمزگان را بیش از ۲۲ هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد ۷۵۰ مشارکت کننده از مددجویان زندان های سطح استان بوده اند.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان، این جشنواره در بخش های پویش کتاب خوان، نقاشی، چهارگزینه ای، آثار هنری، داستانک نویسی، قصه گویی و شعر سرایی برگزار شد.

دریانورد با اشاره به برگزیده شدن ۳۹۳ شرکت کننده هرمزگانی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، یادآور شد: در این دوره ۳۸۰ برگزیده فردی، ۱۳ خانواده در سطح استانی و ۶ برگزیده در سطح ملی شناسایی و معرفی شدند.

کتاب بهترین منبع برای افزایش آگاهی جوانان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز کتاب و مطالعه را بهترین سرگرمی برای افراد به ویژه جوانان دانست و گفت: در دین اسلام نیز بر قلم، نگارش، پژوهش، تحقیق و مطالعه تاکیدهای فراوانی شده است. 

کامرانی با بیان اینکه کتاب بهترین منبع برای افزایش آگاهی و اندیشه ورزی جوانان است، گفت: برگزاری یازدهمین دوره جشنواره رضوی نشان از استقبال، قوت و بزرگی این جشنواره است و انشاالله این جشنواره به عنوان یک اتفاق فرهنگی در سال های آینده پررنگ تر ادامه یابد.

وی کاهش میزان مطالعه در کشور را یک ضعف فرهنگی دانست و بیان کرد: درحالی که یکی از شاخصه های فرهنگی و توسعه یافتگی هر کشوری کتابخوانی است، متأسفانه مردم به علت های مختلف از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته‌اند.

کودکان خود را به خواندن کتاب عادت دهید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز با اشاره به عظمت جایگاه امام رضا(ع) بیان داشت: از اینکه در کشوری زندگی می‌کنیم که متبرک به نام امام رضا(ع) است باید خدا را شاکر باشیم و این نعمت و توفیق را منتی از سوی خدا برای خود بدانیم.

اسمعیل جهانگیری همچنین به کودکان توصیه کرد: برای شناخت جایگاه امام رضا(ع) از کتاب های «کلر ژوبرت» به ویژه کتاب «مسافران شب برفی» نویسنده فرانسوی بهره بگیرند.

جهت مشاهده اسامی برگزیدگان جشنواره اینجا را کلیک کنید.

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان به ایستگاه پایانی رسید

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان به ایستگاه پایانی رسید

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان به ایستگاه پایانی رسید

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در هرمزگان به ایستگاه پایانی رسید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 7 =