دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱

در نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با نماینده استان قدس رضوی در استان مطرح شد؛

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی به جمع خادمیاران رضوی می پیوندند

جلسه و دیدار مدیرکل کتابخانه ها و نماینده آستان قدس

نماینده آستان قدس رضوی در گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از آمادگی این مرکز برای اختصاص نقش «خادمیاری رضوی» به برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان گیلان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جواد شفیعی ثابت، نماینده استان قدس رضوی در استان گیلان با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با پریسا کرمی، مدیرکل این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.

کرمی: مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به زودی در گیلان برگزار می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که با حضور زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ یاسر تقوا، سرپرست معاونت اداری و مالی کتابخانه های عمومی استان و مسئولین حراست، روابط عمومی و امور فرهنگی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو به اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه ترویج فرهنگ رضوی اشاره کرد و برگزاری شش دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی را نقطه عطف اقدامات کتابخانه ها برشمرد.

پریسا کرمی با بیان اینکه مردم گیلان به عنوان میزبانان مهربان خاندان عصمت و طهارت به ویژه خواهر گرانقدر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در شهر رشت همواره ارادت قلبی خود را به ائمه معصومین(ع) نشان داده اند، شرکت در رویداد بزرگ جشنواره کتابخوانی رضوی را نشان دهنده عمق این ارادت عنوان کرد.

کرمی مشارکت گستره و ده ها هزار نفری مردم گیلان در این جشنواره را یکی از افتخارات بزرگ اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برشمرد و این حجم از مشارکت عمومی در جشنواره کتابخوانی را در گیلان کم سابقه توصیف کرد.

وی در پایان صحبت های خود با بیان اینکه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت گسترده مردم گیلان به ایستگاه پایانی خود رسید، گفت: به یاری و مدد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به زودی مراسم اختتامیه این جشنواره با تجلیل از برگزیدگان این رویداد مهم در گیلان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین حمایت نماینده آستان قدس رضوی استان گیلان، مسئولین استانی و دستگاه های فرهنگی را برای برگزاری شایسته این مراسم خواستار شد.

شفیعی ثابت: «صبحانه با طعم کتاب» یکی از زیباترین اقدامات فرهنگی کتابخانه های عمومی گیلان است

نماینده استان قدس رضوی در استان گیلان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدام ارزشمند مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و اشاعه فرهنگ رضوی در بین کودکان، نوجوانان و جوانان، این نگاه را برگرفته از ارادت درست اندرکاران این مجموعه فرهنگی به حضرت امام رضا(ع) و خاندان پاک و مطهر ایشان عنوان کرد.

سید جواد شفیعی ثابت با اشاره به فعالیت ۲۰ کانون عمومی و تخصصی آستان قدس رضوی در شهرستان‌های گیلان، گفت: بسیاری از مردم دوست دارند خادم علی ابن موسی الرضا (ع) در حریم رضوی باشند و بر اساس طراحی‌های صورت گرفته، «خادم یاران» در قالب کانون‌های تخصصی شامل پزشکان، معلمان، حقوقی، فرهنگی، قرآنی و … در سطح استان‌ها فعالیت می‌کنند.

سرپرست اداره‌ کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان همچنین با بیان اینکه داوطلبان خادم یاری در استان محل زندگی خودشان ارائه خدمات تخصصی به نیازمندان و آحاد مردم را بر عهده می‌گیرند، گفت: این خدمات به نیت خدمت به امام رضا (ع) انجام می‌شود.

شفیعی ثابت در ادامه یکی از حوزه های بسیار مهم کانون های رضوی را حوزه کتاب و کتابخوانی دانست و از ایجاد این کانون با مشارکت خادمیارانی از مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان حمایت کرد.

نماینده آستان قدس رضوی در استان گیلان در پایان صحبت های خود ارسال پیام هایی با مضمون معرفی چکیده ای از یک کتاب تحت عنوان «صبحانه با طعم کتاب» از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای شنبه هر هفته را یکی از زیباترین اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان و از پریسا کرمی تشکر کرد.

گفتنی است، قول حمایت نمایندگی آستان قدس رضوی از برگزاری مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی و تجلیل از برگزیدگان این رویداد در استان، اختصاص نقش «خادمیار رضوی» به برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان گیلان و نیز همکاری های بیشتر دو مجموعه در سال جدید از مهم ترین مطالب عنوان شده در این نشست بود.

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی به جمع خادمیاران رضوی می پیوندند

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی به جمع خادمیاران رضوی می پیوندند

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی به جمع خادمیاران رضوی می پیوندند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 3 =