دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲

همراه با منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی/ ۲

مهدویت (دوران ظهور)

مهدویت (دوران ظهور)

کتاب «پرسش و پاسخ های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر که در ۱۲۰ صفحه از سوی انتشارات معارف منتشر شده، به عنوان یکی از منابع بخش جوان و بزرگسال یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شده است.

لازمه جامعه پویا، فعال و آگاه، داشتن افراد و گروه‌هایی است که بتوانند با پرسش‌های خود در موضوعات علمی و تخصصی موجب رشد و تعالی آن شوند.

از جمله موضوعات چالش برانگیز برای جوانان، مباحث دینی است به خصوص در زمینه مهدویت و دوران ظهور که برای آنان مبهم و سؤال‌برانگیز است.

در این اثر، پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویان در خصوص مهدویت با محوریت دوران ظهور گردآوری شده. از امتیازات کتاب ساماندهی و دسته‌بندی پرسش‌ها با نظم منطقی است و در مجموع به ۲۰ پرسش در مباحث دوران آخرالزمان، دوران ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، امکان ملاقات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دین‌داری در آخرالزمان، دجال و سفیانی، ویژگی یاران امام، رشد عقلی در عصر ظهور، دعا برای ملاقات، راستی یا دروغگویی ملاقات‌کنندگان و... که پاسخ به این سوالات با استناد به نظریه‌های اندیشمندان و بزرگان شیعه ارائه شده است.
پاسخ‌های ارائه شده در این کتاب برای استفاده همه کسانی که ذهنی پرسشگر دارند و شبهاتی در خصوص عصر ظهور و شناخت و آگاهی بیشتر در این موضوع دارند، مناسب است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =